Geleceğini Tasarla Bulut Bilişim Eğitmen Eğitimi

Geleceğini Tasarla Programı kapsamında düzenlenen Bulut Bilişim Eğitmen Eğitimi, 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Türkiye’nin tüm bölgelerinden başvuruların kabul edildiği eğitimde, 25 kişilik kontenjan bulunmaktadır. Başvuruların değerlendirilmesinde illerin eğitim ihtiyacı, cinsiyet dengesi ve teknoloji konularına ilgi göz önünde bulundurulacaktır.

 

Kimler başvuruda bulunabilir?

Sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan,
Proje gönüllü eğitmeni olma motivasyonuna sahip,
15-30 yaşları arasındaki gençler başvuruda bulunabilir.
Eğitmen eğitiminin detayları nelerdir?

Eğitim, yaygın eğitim yöntemleri kullanılarak projenin master eğitmenleri tarafından verilecektir.
Katılımcıların ulaşım, konaklama ve yeme-içme masrafları proje tarafından karşılanacaktır.
Katılımcıların eğitimin tamamına katılması gerekmektedir.
Eğitimin gerçekleşeceği şehir bilgisi sadece başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler ile paylaşılacaktır.

Eğitim müfredatında hangi içerikler yer almaktadır?

İnternetin geçmişten günümüze yaşadığı tarihsel dönüşümden başlayarak, bulut teknolojisinin ne olduğu ve neden önemli olduğunu, bulut bilişimin yararlarını ve zararlarını, hangi araçlarla yönetildiği ve ne tür uygulamalar geliştirilebildiği konusunda bilgilendirme içeren bir eğitim verilecektir. Aynı zamanda eğitim içerisinde, bulut teknolojileri yaygınlaşması ile konuşulmaya başlanan Azure ve benzer sağlayıcılar hakkında bilgilendirme de bulunmaktadır. Eğitim kapsamında, Bulut teknolojilerinin geleneksel sunucu ve barındırma hizmetlerinden ayrıldığı noktalar da göz önünde bulundurularak, kullanıcıların hayatlarında bulut teknolojilerine nasıl yer vereceklerini anlatmaktadır.

Gönüllü eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda, yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 150 kişiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı şehirde, projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve Habitat Derneği / Geleceğini Tasarla Programı savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

Eğitimin hedef grubu?

18 – 30 yaş aralığındaki gençler ve yetişkinler.

SON BAŞVURU TARİHİ: 3 Kasım 2019 (Saat – 23:59)

Proje Hakkında

Geleceğini Tasarla Programı, genç gönüllülerin kendi bilgi teknolojileri uzmanlığını akran eğitimi yöntemiyle kitlelere yaygınlaştırmayı, online ve yüz yüze eğitimler aracılığıyla gençlerin kişisel gelişimlerini ve kapasitelerini geliştirilmesini desteklemeyi, yeni teknolojilerle ilgili gençler arasındaki farkındalığın arttırılmasını hedeflemektedir. Habitat Derneği ve Microsoft Türkiye ortaklığında yürütülen program kapsamında, gençleri başarılı iş adamları ve girişimcilerle buluşturabilmek amacıyla üniversitelerde “Geleceğini Tasarla” teması ile bilişim ve girişimcilik seminerleri, girişimcilik kampları ve zirveleri gerçekleştirilmektedir. Programda çalışmalar eğitim, girişimcilik ve istihdam olmak üzere 3 ana odakta yürütülmektedir.

Proje hakkında detaylı bilgiye habitatdernegi.org adresinden ulaşabilirsiniz. Bulut Bilişim Eğitmen Eğitimi sürecine dair her türlü sorunuzu [email protected] adresine iletebilirsiniz.

Bulut Bilişim Eğitmen Eğitimi başvuru: https://form.jotform.com/92941346139967

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.