Geleceğini Eğitim Teknolojileri ile Tasarla!

Amerikan Büyükelçiliği desteğiyle Türkiye Girişimcilik Vakfı ve Mef Üniversitesi ortaklığında hayata geçen NEXT 2020, Türkiye’de ilk defa eğitim teknolojilerini ve girişimciliği buluşturan program olma özelliğini taşıyor.

NEXT 2020 ile İleri Teknolojiler, Özel İhtiyaçlar Eğitimi, Yaşam Boyu Öğrenme ve ESTEAM ana başlıkları altındaki sorunlara çözümler üretmeyi hedefliyoruz. Bu konu başlıklarından birinde bir fikriniz varsa bizimle bu fikrinizi iş fikrine dönüştürebilir, hayalinizi daha da ileriye taşıyabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?
Programa eğitim teknolojileri ile ilgili fikri olan ve bu fikrini iş fikrine dönüştürmek isteyen üniversite öğrencileri katılabilir.
Programa isterseniz bireysel isterseniz maksimum 3 kişi olmak üzere ekibinizle başvurabilirsiniz.
*Bireysel başvuranların bootcamp sonuna kadar maksimum üç kişilik bir takım oluşturmaları gerekmektedir. İdeal bir takımda proje lideri, projenizin teknik alt yapısı ile ilgilenecek en az bir kişi olması önerilir.

Türkiye’nin her yerinden başvuru alınacak olan programa, İstanbul dışından başvuracak kişiler için konaklama ve ulaşım masrafları program tarafından karşılanacaktır.
Programa katılım ücretsizdir.

Başvuru Süreci: 5 Aralık 2019 – 13 Ocak 2020

Next 2020’ye Hazır Mısın?

1- Online Girişimcilik Eğitimi
2 ay boyunca seçilen takımlar ya da kişiler Girişimciye Dönüş ile fikirlerini iş modellerine dönüştürüp hayata geçirmek üzere çeşitli eğitimler alacaklar.

Girişimcilik eğitim başlıklarının bazıları: Fikir Geliştirme, İş Modeli Kanvası, Yalın Kanvas, Pretotip/Prototip Oluşturma, Müşteri Doğrulama, Growth Hacking, Startup Sunumu

2- Mentorluk
Program boyunca ve sonrasında ekiplerimiz, mentorlar eşliğinde fikirlerinin iş modeli ve tekniği üzerinde çalışacaklar. Mentorlar pazarlama, finans, iş geliştirme, yazılım, satış gibi farklı uzmanlık alanlarından olacak​tır. ​Mentorluk seansları Demo Day’e kadar belirli aralıklarla devam edecektir. Mentorlarımız Girişimcilik Vakfı Mütevelli Heyeti ve networku, Mef Üniversitesi girişimcilik networku ve farklı uzmanlardan oluşacak​tır.

3- Bootcamp
Kişiler ya da takımlar 2 ay sürecek online girişimcilik eğitimlerinden sonra İstanbul’da 3 gün sürecek bootcamp’e katılmaya hak kazanacak ve burada daha önce online girişimcilik eğitimlerinde oluşturdukları iş fikirlerini mentorler eşliğinde bir sonraki seviyeye taşıma imkanı elde edecekler.

4- Ön Jüri
Bootcamp’e katılmaya hak kazanan 15 takımdan ön jüri elemesiyle Demo Day’e katılmak için 8 takım seçilecektir.

5- Demo Day
Final jüri aşamasına geçmeye hak kazanan 8 takım demo ve sunumlarını gerçekleştirecekler. Jüri değerlendirmesiyle ​seçilecek olan ​maksimum 3 takım ücretsiz inkübasyon merkezi almaya hak kazanacak ​ve​ ​mentorluk almaya devam edecektir.​ Projelerini​ daha da geliştirmek üzere​​ ​Girişimcilik Vakfı, takımlara destek olmaya devam edecektir.

Ödüller
Kazanan 1. takıma 15.000 TL para ödülü ve ilk 3 takıma ücretsiz inkübasyon ve süreçleri boyunca mentorluk desteği sağlanacaktır.