Geleceğin Bilim Adamlarına Ödül

İzmir’de yapılan Ulusal SEPTO proje yarışmasında 5 Dalda 7 proje ile yarıştığı final sergisinden 1 Türkiye birinciliği 3 adet Özel ödül alarak büyük bir başarı kazanan Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri proje sorumlusu öğretmenleriyle Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’ye makamında ziyaret ederek okullarına verdiği destekten dolayı teşekkür ettiler.

İzmir’de yapılan Ulusal SEPTO Proje yarışmasında Pandomim dalında Türkçe Öğretmeni Dilek Ünal’ın danışmanlığında Zeynep Özbudak ve Sümeyye Karakay altın madalya alırken, Görsel Sanatları öğretmeni Rasim Soylu danışmanlığında Tuana Türedi ve Şeydanur Aydoğan Rekreasyon dalında Üçüncü, aynı yarışmada Kaligrafi dalında Sınıf Öğretmeni Mustafa Özgül danışmanlığında Hatice Bahçeli ve Meliha Fıçı özel Ödül, Oyuncak tasarımda Fen ve Teknoloji öğretmeni Zeliha Çelik danışmanlığında Tuğrul Alperen Akdoğan ve Tuba Nur Sayım Özel ödül aldılar.
63 ilden 200 okul, bin 658 öğrenci katıldığı yarışmada önemli başarı elde eden Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi proje sorumlularını ve öğrencileri tebrik eden Başkan İnci “Güzel gören, güzel düşünür, hayatından lezzet alır ilkesinden yola çıkarak yaşamdaki güzellikleri sanata yansıtmayı başarmış olan sizleri tebrik ediyorum. Şunu unutmamak gerekir, ülkelerde icat yapan bilim adamları da geçmişte çocuktu. Bir gün insanlığın mutluluğunun da mimarları belki sizler olacaksınız. Bu sebeple çocuklarına gereken önemi ve değeri vermeyen milletlerin yarınları güvenli değildir. En kıymetli çocuklarımızı iyiliğe güzelliğe, doğruluğa yönlendirmek ve onları uygarlık yolunda bilimin ve teknolojinin en iyi biçimde yararlandırmak en kutsal görevimizdir.”dedi.
Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi yöneticileri Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, eğitime, bilime, sanata verdiği katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim ettiler. Başkan İnci, dereceye giren öğrencileri altınla ödüllendirirken başarılarının devamını diledi.