Geleceği Sorgulayan Girişimciler Projesi

BİLİM OKULLARI

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde GELECEĞİ SORGULAYAN GİRİŞİMCİLER Projesinin Açılışına az kaldı….

2018 Yılı 4004 – DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI kapsamında TUBİTAK tarafından desteklenen Geleceği Sorgulayan Girişimciler isimli proje açılışı 21.01.2019 tarihinde saat 9.00’da Konaks Otel Balo Salonunda başlayacaktır. Projenin temel amacı; ortaokul öğrencilerine STEM temelli eğitimlerle girişimcilik, sorgulama ve inovasyon becerileri kazandırmak ve bu becerilerini kullanabilecekleri fırsatlar sağlamaktır. Proje, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Süleyman Yaman tarafından yürütülmektedir Projeye Samsun ilinin dört farklı ilçesindeki okullarda öğrenim gören 6 ve 7. sınıf öğrenciler katılacaklardır. Öğrencilerin seçiminde daha önce bu tür bir eğitime katılmamış olmalarıve derslerindeki akademik başarılar dikkate alınmıştır. Bu projeye katılan öğrencilerin 21. yüzyılın gerektirdiği becerileri kazanmaları ve bu eğitime katıldıktan sonra yaşadıkları yerlerde bir farkındalık oluşturarak girişimcilik, sorgulama ve inovasyon becerilerini geliştirecek faaliyetleri devam ettirmeleri beklenmektedir. Öğrencilerin kendi akranlarıyla beraber geliştirecekleri bu becerileri, ekonomik katma değeri olan ürünlere dönüştürmeleri ise projenin nihai amacını oluşturmaktadır.

21-28 Ocak 2019 tarihleri arasında 8 gün sürecek projede 9 farklı üniversiteden toplam17 öğretim üyesi eğitim verecektir. Ayrıca eğitmenlere yardımcı olmaları için 7 lisans öğrencisi projede yer alacaktır.Projede toplam 24 öğrenci ve bu öğrencilerin 4 öğretmeni katılımcı yer alacaktır.

Projede 9 farklı üniversitede ve Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan ve alanlarında yetkin olan eğitimciler görev alacaklardır.Ondokuz Mayıs Üniversitesi Prof. Dr. Yavuz Bayram, Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Prof. Dr. Kürşat Demiryürek, Dr. Öğretim Ü. Şener Şentürk, Arş. Gör. Aslı SarışanTungaç, Arş. Gör. Belgin Bal İncebacak, Dr. Selime Canan, Öğr. Gör. HirokoKawamorita; Amasya Üniversitesinden Prof. Dr. Orhan Karamustafaoğlu; Bilgi Üniversitesinden Dr. Burcu Güngör; Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Yüksel Dede, Doç. Dr. Osman Çimen; Gaziosmanpaşa Üniversitesinden Prof. Dr. Aykut Emre Bozdağan; Hacettepe Üniversitesinden Prof. Dr. Gültekin Çakmakçı, Doç. Dr. Mustafa Serdar Köksal, Kırıkkale Üniversitesinden Doç. Dr. Oktay Akbaş; Tayyip Erdoğan ÜniversitesindenDoç. Dr. Ahmet Tekbıyık; Sinop Üniversitesinden Arş. Gör. Gürol Yokuş ileSamsun MEB’den Erdal İncebacak.

Proje ile ilgili ayrıntılı bilgiler

web sayfası (http://gelecegisorgulayangirisimciler.weebly.com),

facebook (http://facebook.com/suleyman.yaman.50702769),

Twitter (http://twitter.com/gelecegisorgul1) ve

Instagram(http://instagram.com/gelecegisorgulayangirisimciler),

youtube (http://youtube.com/channel/UCv7-0Ndzs-0kvZcE7pN2C3w)

adreslerinden güncel olarak takip edilebilmektedir.

Sorular ve cevaplar için [email protected] kullanılmaktadır.

Projenin Zamanı: 21 Ocak ile 28 Ocak 2019 tarihleri arasında 8 gündür.

Projenin Uygulama Yeri:Samsun/Atakum ilçesinde bulunan Konaks Otel. Eğitimler ve konaklama otelde yapılacaktır. Bir gün Eğitim Fakültesi ve Ziraat Fakültelerinde bir gün de Bafra’da yer alan organik pazarda uygulama yapılacaktır. Organik Pazar uygulaması hava durumuna bağlı olarak değişebilecektir.

Proje Destekçisi:Projenin ana destekleyicisi TUBİTAK’tır. Ayrıca Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Edip Baskı ve Fen Bilimleri Paylaşım Zirvesi tarafından da desteklenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin