Gediz Üniversitesi – Yaşları Küçük, Fikirleri Büyük

“Yaşları Küçük, Fikirleri Büyük”

Gediz Üniversitesi 4’üncü İzmir Liselerarası Münazara Şampiyonası’nda 56 lise yarıştı. Geleceğin liderlerinin 3 gün boyunca fikirleriyle mücadele ettiği zorlu turnuvada birincilik kupasını Gelişim Koleji kaldırdı
Gediz Üniversitesi, İzmir Liselerarası Münazara Şampiyonası’nı 4’üncü kez düzenledi. Toplam 56 lise katıldı, 3 gün boyunca beyin fırtınası estirildi. İnsanlığa yön veren devlet adamlarının yetişmesinde büyük payı bulunduğu için ‘liderlerin oyunu’ olarak bilinen münazara karşılaşmalarında çeşitli toplumsal sorunlar ele alındı. Jüride farklı üniversitelerden ulusal ve uluslararası münazara turnuvalarında derece sahibi öğrenciler görev yaptı. Ekipler, savundukları ya da karşı çıktıkları görüş hakkındaki bilgilerine, hitabet gücüne, vücut dilini kullanma becerilerine ve ikna kabiliyetlerine göre değerlendirildi.

Nefes nefese geçen şampiyonanın finaline Gelişim Koleji, Özel Çakabey Okulları, İTK Bahattin Tatış Fen Lisesi ve Özel Ege Lisesi kaldı. Finalde ‘yapay zekanın gelişimi insanlık için kötüdür’ konusu masaya yatırıldı. Öğretmenlerinin, arkadaşları ile ailelerinin yalnız bırakmadığı liseli gençler, görüşleriyle ve kürsüde sergiledikleri hitabet yetenekleriyle izleyenleri büyüledi, “İşte gençlik, işte geleceğin liderleri” dedirtti. Heyecan fırtınasının estiği finalin sonunda şampiyonluğa Berke Güzel ve Karahan Ali Keskiner’in temsil ettiği Gelişim Koleji ulaştı. İTK Bahattin Tatış Fen Lisesi’nden Baran Ezeli’nin en iyi konuşmacı seçildiği organizasyonda, Atatürk Lisesi sosyal medya, Kent Koleji de en iyi kısa film ödülüne layık görüldü.
Gelecek onların…

Şampiyonlara ve finalistlere ödüllerini Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Petek verdi. Tüm öğrencileri ve öğretmenlerini kutlayan Prof. Dr. Çevik, düşünen, düşündüklerini ifade edebilen, özgüveni yüksek gençlerin yetişmesine katkıda bulunmayı amaçladıklarını dile getirdi. Gediz
Üniversitesi Rektörü şöyle devam etti:

“Bu turnuvada yaşadığımız mutluluk ve gurur her yıl katlanıyor. Başarılı liseli evlatlarımızın ne kadar çok olduğunu gördükçe ülkemizin yarınlarına olan inancımız artıyor. Her birinin gelecekte çok iyi yerlere geleceğini, Türkiyemizi 2023 hedefleri gibi büyük hedeflere taşıyacaklarına yürekten inanıyorum. Özgüveni ve bilgi seviyesi yüksek gençlerin yetişmesine katkı sağlayan böylesine önemli bir turnuvayı hem İzmir hem de Türkiye çapında başarıyla gerçekleştiren Gediz Üniversitesi Münazara Kulübü’nü de kutluyorum.”