GEÇMİŞİN İZİNDE GELECEĞİN PEŞİNDE PROJESİ TAMAMLANDI.

Kuruculuğunu Ordu /Ünye Yunus Emre İlkokulu sınıf öğretmeni Safiye Selma Trabzon ve İzmir Aliağa Atatürk İlkokulu sınıf öğretmeni Sinem ŞEKER ‘in yaptığı, GEÇMİŞİN İZİNDE GELECEĞİN PEŞİNDE eTwinning projesi başarılı bir şekilde etkinliklerini tamamladı.

Projede yer alan etkinlikler ile unutulmaya yüz tutmuş değerlerin  farklı bir bakış açısıyla ilkokul öğrencilerinin zihinlerinde yer alması sağlandı. Karagöz ve Hacivat etkinliğinde öğrenciler canlandırma yaparak Ramazan ayına özel bir geleneği gerçekleştirdiler. Geleneksel çocuk oyunlarımız etkinliği ile öğrenciler yüz yüze eğitimde akranlarıyla eğlenceli ve değerli paylaşımlarda bulunarak sosyalleştiler. Mani ve tekerlemelere de  oyunlarında ve canlandırmalarında yer verdiler. Nasrettin Hoca Fıkraları anlatarak hem kültürümüzü tanıdılar hem de eğlendiler. Geçmişte kullanılan eski eşyalar ile bağ kurup atalarımızın yaşama biçimleri hakkında bilgi sahibi oldular. Ortak birçok ürün(şiir, masal vb.) ortaya çıkardılar.

Bu değerli projede yer alan tüm ortak okullar, öğretmen ve öğrenciler başarılı işler ortaya koydular. Her birinin emeğine sağlık…

Proje Ortakları:

Safiye Selma TRABZON – Yunus Emre İlkokulu Ünye /Ordu

Sinem ŞEKER – Aliağa Atatürk İlkokulu İzmir

Ayşegül Yasemin KISA – Nasuhpaşa İlkokulu Nallıhan /Ankara

Yeliz BİÇER – Atatürk İlkokulu Tuzla / İstanbul

Sertan KUŞ – Kanuni İlkokulu Payas Hatay

İlkay Olcar ÇELİK – Ersoy İlkokulu Kepez /Antalya

Erdoğan BADUR – Aliağa Atatürk İlkokulu İzmir

Gizem Güldaş KESKİN  – Rüveyde Güneş İlkokulu Ferizli /Sakarya

Hüseyin Samet İŞÇİ – Yunus Emre İlkokulu Ünye /Ordu

Abdullah KARATAŞ – Hasan Paşa İlkokulu Sultanbeyli /İstanbul