“Geçmiş Kimliğimdir” eTwinning Projesi

Diyarbakır/Duru Bekiran İlkokulu’nda 3-A Sınıf Öğretmeni Melek SARİ tarafından yürütülen “Geçmiş Kimliğimdir” adlı eTwinning projesinin okulumuzdaki çalışmaları sürdürülüyor. Projeye toplam 10 okul ve 10 öğretmen katılmıştır.

Projeye katılan ortak okullar ve öğretmenler: Meral Gökbaş Çabuk(kurucu ortak)-Paşalı Necati İlkokulu, Seval Mankır(kurucu ortak)-Recep Ersayın İlkokulu, Melek Sari-Duru Bekiran İlkokulu, Sevinç Gezgin- Şehit Astsubay Ümit Başaran İlkokulu, Özlem Yılmaz-Mengen Cumhuriyet İlkokulu, Ayşe Emiroğlu- Şehit Hakan Kabil İlkokulu, Gülay Sağlam- Gaye İlkokulu, Nilüfer Güreşçi- Ali Kuşçu İlkokulu, Cihan Şeker- Turgut Özal İlkokulu

Projemiz 6-11 yaş grubunu kapsamaktadır. Hedefimiz; zaman ve mekan içinde kişileri ve kendini anlayabilmek, geçmişi, bugünü ve geleceği anlamlı bir şekilde ilişkilendirebilmek, kültürel mirası koruyabilmek ve yaşatabilmek, kendi kültürünü tanıyabilmek ve böylece kültür mirasına sahip çıkabilmektir. Öğrencilere kendi kültürünü tanıma, benzerlik ve farklılıkları anlama, karşılıklı anlayış ve duygudaşlıklarını geliştirme imkanı sağlayacaktır.

Projemizin Blog Linki

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin