GEÇ KALMA, DÖNÜŞÜME BAŞLA! eTwinning projemiz başladı

eTwinning projesi
eTwinning projesi

Trabzon- Vakfıkebir Kemaliye Adnan Demirtürk İlkokulu olarak Temiz bir dünya için “Geç kalma, dönüşüme başla” diyerek yeni bir eTwinning projesi başlatıyoruz. Müdür yardımcımız Selçuk KAHYAOĞLU rehberliğinde geri dönüşüm çalışmaları  yürüteceğiz.

Gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmak elimizde, tabiki işbirliği şart.. Çocuklarımız evlerinde biriken atık yağ, atık pil ve plastik ve karton vb. malzemeleri getirerek, okulumuzda bulunan geri dönüşüm kutularında biriktirecek. Biriken atıkları belediyenin geri dönüşüm birimleriyle görüşerek toplanmasını sağlayacağız ve geri dönüşüm fabrikalarına ulaştıracağız. Biriken plastik kapak ve karton kutulardan temiz ve kullanılabilir durumda olanlarla yıl sonunda bir defile yapacağız. Hadi geç kalma, sende dönüşüme başla!

Çocuklarda doğa bilinci geliştirmek, atıkların çevreye verdiği zararları göstermek ve bunu engellemek, her malzemenin yalnızca bir kez değil defalarca kullanılabilir olduğunu göstermek, çevreye atılan atıkların canlılara ve bizlere verdiği zararların fark edilmesini sağlamak, çocuklara doğayı ve çevreyi korumada sorumluluk bilinci geliştirmek, yapılacak yıl sonu stem çalışmasında çocukların yaratıcılıklarını geliştirici faaliyetler oluşturmak.