Gazişehir’de Bilimin ve Sanatın Dili Tübitak 4007 Sergisi

Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi  tarafından Gaziantep başta olmak üzere birçok şehirden 5000 civarında katılımcıyla  1-2-3 Kasım 2018 tarihlerinde Tübitak 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında Gazişehir’de Bilimin ve Sanatın Dili Projesi’nde yapılan ürünlerin sergisi ve atölye çalışmaları   14-15 Aralık 2018 tarihinde Primemall alış- veriş merkezinde halkımızın yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.

Gazişehir’de Bilimin ve Sanatın Dili isimli projemiz; Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi,  Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şahinbey Kaymakamlığı,  Şahinbey Belediyesi, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında  1-3 Kasım 2018 tarihleri arasında Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi’nde  gerçekleştirildi.

Kilis Bilsem, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilsem, Çetin Şen Bilsem, Sanko Okulları,  Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi, Turkcell Gezegenevi ile Teknokta’dan ve ilimizdeki farklı okullardan 23 farklı alanda alanında uzman 67 atölye lideri ve 5 konuşmacıyla 157 etkileşimli etkinlik gerçekleşti. Projemizde çeşitli bilim gösterileri, planetaryum ve gezici kütüphanemizden sayı sınırlaması olmaksızın tüm katılımcıların faydalanmaları sağlandı.

Şenlik süresince elde edilen ürünler 14-15 Aralık 2018 tarihleri arasında

Primemall AVM’de sergilendi .  Ayrıca iki gün süresince “ Uçurtmamı Yapıyorum”,  “Otonom Robot Örneği”,  Benim Mozaiklerim” , “Maker Atölyesi” ve “Origami ile Turna Kuşu- Kelebek Ağacı”  atölyelerimiz alış-veriş merkezi ziyaretçileriyle yapıldı.  Yaklaşık 30.000 kişinin katılım sağladığı sergimiz yoğun ilgi görmüştür.

 

Proje aşamasında desteklerini esirgemeyen MEB Müşaviri-Araştırmacı Doç. Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU’ na, tüm MEB teşkilatımıza, Şahinbey Belediye Başkanı  Mehmet TAHMAZOĞLU’na,  Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü  Yasin TEPE’ ye ve proje yürütücümüz Özcan Elzem ŞENGÜL ile proje ekibi Dilşad YAMAN ve Emin YAŞAR’a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Tübitak 4007 Sergisi
Gazişehir'de Bilimin ve Sanatın Dili Tübitak 4007 Sergisi 1
Tübitak 4007 Sergisi
Gazişehir'de Bilimin ve Sanatın Dili Tübitak 4007 Sergisi 2
Tübitak 4007 Sergisi
Gazişehir'de Bilimin ve Sanatın Dili Tübitak 4007 Sergisi 3
Tübitak 4007 Sergisi
Gazişehir'de Bilimin ve Sanatın Dili Tübitak 4007 Sergisi 4
Tübitak 4007 Sergisi
Gazişehir'de Bilimin ve Sanatın Dili Tübitak 4007 Sergisi 5