Gazişehir’de Bilimin ve Sanatın Dili 4007 TÜBİTAK Projesi

4007 TÜBİTAK

Gazişehir’de Bilimin ve Sanatın Dili 4007 TÜBİTAK Projesi

Gazişehir’de Bilimin ve Sanatın Dili isimli projemiz; Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şahinbey Kaymakamlığı, Şahinbey Belediyesi, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında 1-3 Kasım 2018 tarihleri arasında Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Projemizdeki temel amaç Gaziantep‘te yaşayanlara bilimin ve sanatın eğlenceli yüzünü göstermek, bilimsel uygulamaları toplumla anlamlı bir düzlemde gerçekleştirmek; katılımcıların bilimsel bilgiye ulaşma sürecine katılmalarını, bilim ve bilimsel süreçler konusunda farkındalık kazanmalarını, olumlu tutum geliştirmelerini sağlamaktır.

Şenliğimizdeki etkinlik alanları; matematik, ingilizce, artırılmış gerçeklik, fen bilimleri, robotik-kodlama (programlama), elekronik, 3d tasarım atölyesi, kişisel gelişim, sağlıklı beslenme, sanat, tarih, felsefe, zeka oyunları, gastronomi, mühendislik-tasarım, astronomi, stem, müzik, gösteri deneyleri, spor, geleneksel çocuk oyunları, Türkçe-edebiyat, yaratıcı drama, etkileşimli uygulamalar, moleküler biyoloji ve genetik olarak belirlenmiştir.

Şenliğimiz süresinde alanında uzman kişilerin liderliğinde 137 atölye çalışması, Astronom Tamer AKIN ile 4 gökyüzü gözlemi, 8 söyleşi (Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Müşaviri, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından) ile gösteri deneyleri gerçekleştirilecektir.

Ayrıca şenliğimizde Okul öncesi öğretmenlerine, Ortaokul Fen Bilimleri ile lise öğretmenlerine LEGO Education ve Yenilikçi Öğrenme Uygulamaları atölyeleri gerçekleştirilecektir. Projemizde 3 gün süresince Gezici Kütüphane hizmet verecektir.

ŞENLİĞİMİZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

http://biliminvesanatindili.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

nineteen + 13 =