Gazi Üniversitesi, Öğrenci Toplulukları

Gazi üniversitesi’nde öğrenci topluluklarının yeniden yapılandırılmasını değerlendirmek, modern topluluk stantlarını teslim etmek ve başarılı toplulukları ödüllendirmek amacıyla 20 Mart’ta Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber başkanlığında Mimar Kemalettin Salonu’nda bir toplantı gerçekleşti.

Kulüplerden sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Emin Kuru’nun koordinatörlüğünde düzenlenen değerlendirme toplantısına öğrenci topluluk başkanlarının ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra öğrenciler de katıldı.
Öncelikle bütün bu yoğunluk ve tempo içerisinde yapılan çalışmaların haklı gururunu yaşadığını belirterek konuşmasına başlayan Prof. Dr. Emin Kuru bu konuda yönetim olarak üstlerine düşen bütün sorumlulukları yerine getirdiklerini söyledi. Öğrenci topluluklarının Gazi Üniversitesi için çok önemli olduğunu dile getiren Kuru, yeni yönetim anlayışının öğrenci kulüplerine öncelik tanıdığını söyledi. Üniversite bünyesinde 140 kulüp bulunduğunu belirten Prof. Dr. Kuru kulüplerin varlığını devam etmesi için kendisine sürdürülebilir hedefler koyması gerektiğini vurguladı.

“Öğrenci kulüplerinin arkasındayız’’

Rektör Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, öğrenci topluluklarının önceki yıllarda yeterince tanınmadığını dile getirdi. Bu durumun sebebini teknolojik imkanların yetersizliğine bağlayan Büyükberber, günümüzde ise öğrenci topluluklarının web sayfalarıyla kendilerini tanıtabildiğini ve eskiye oranla daha çok ilgi çektiğini söyledi. Toplulukların herkese açık olduğunu ve farklı kültürlere hizmet ettiğini belirten Prof. Dr. Büyükberber topluluk faaliyetlerinin öğrencileri kişiler arası iletişim açısından geliştirdiğini ve psikolojik olarak da fayda sağladığını vurguladı. İmkanlar dahilinde maddi ve manevi olarak öğrenci kulüplerinin arkasında olunacağını belirten Süleyman Büyükberber, öğrencilerin istek ve beklentilerini üniversitenin web sayfasındaki “Sorunlar’’ bölümüne yazarak dile getirebileceklerini söyledi.

Gazi Üniversitesi bir devlet üniversitesi!

Gazi Üniversitesi’nin bir devlet üniversitesi olduğuna dikkat çeken Rektör Süleyman Büyükberber bu çerçevede üniversitede devlet menfaatlerinin öncelikli olduğunu önemle belirtti. Büyükberber, öğrenci kulüplerinin faaliyetlerinin provokasyon niteliği taşımaması gerektiği konusunda kulüp temsilcilerini uyardı. Bu tip hareketlerin Gazi Üniversitesi’nin imajını zedeleyeceğinin altını çizen Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, böyle bir duruma kesinlikle izin vermeyeceğini belirtti.

Bu işe emek harcayan başta öğretim üyelerine ve kulüplere katılan öğrencilere teşekkür eden Prof. Dr. Büyükberber yapılan toplantılarla öğrenci kulüplerini ileriye taşımak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Rektör Büyükberber, çabaları ve başarılı faaliyetlerinden dolayı Satranç Topluğu’na, Turizm Araştırma Topluluğu’na ve Rekreasyon Topluluğu’na hediye sundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin