GAÜ Yaratıcı Fikirler Yarışması

Yaratıcı Fikirler Yarışması
1.Yarışmaya KKTC ve/veya TC sınırları içerisinde ikamet eden KKTC,TC ve/veya yabancı uyruklu 14-25 yaş arası tüm gençler katılım gösterebilir.
2. Katılımcılardan dünyanın ihtiyaçlarına yanıt verebilecek, yaratıcı ve yenilikçi fikirlerini sunmaları beklenmektedir. Yaratıcı fikir kapsamında yeni bir ürün, teori, hizmet ve/veya icat ile yarışmaya katılım gösterilebilir.
3. Katılımcıların 4 Haziran 2013 tarihinde gerçekleşecek yarışmanın finaline katılmaya hak kazanmaları için ön elemeden geçmeleri gerekmektedir. “ Başvuru İçin Gerekli Belgeler” kısmında yer alan belgelerle en geç 19 Nisan 2013 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.Gerekli belgeler söz konusu tarihe kadar http://yarismalar.gau.edu.tr adresine iletilecektir. Yapılacak jüri değerlendirmesinin ardından ön eleme sonuçları 29 Nisan 2013 tarihinde http://yarismalar.gau.edu.tr web sitesinde açıklanacaktır. Ön elemeden geçen yarışmacılar yaratıcı fikirlerinin detaylı proje sunumlarını 20 Mayıs 2013 tarihine kadar Girne Amerikan Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Etkinlik Müdürlüğüne posta yolu ile veya elden teslim edilmesi gerekmektedir. İkinci bir jüri değerlendirmesinde projeler değerlendirilecek ve final yarışmasına katılmaya hak kazanan yarışmacılar 31 Mayıs tarihinde http://yarismalar.gau.edu.tr web sitesinde duyurulacaktır. 4 Haziran 2013 tarihinde ise üniversitemiz himayelerinde yapılacak yarışmanın finalinde yarışmacılar projelerinin sunumlarını gerçekleştirecektir. Final yarışmasının sonunda yarışmacılar üçüncü ve son jüri değerlendirmesine tabi tutulacaktır. Final yarışmasının ardından düzenlenecek olan ödül töreninde kazananlara ödülleri teslim edilecektir.
4. Yarışmaya katılanlar, fikirlerinin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
5. Yarışmaya gönderilecek fikir, teori, proje ve/veya icat daha önce düzenlenmiş herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde projeler ; jüri araştırmasının ardından yine jüri kararı ile yarışma dışı bırakılırlar.
6. Yarışmaya katılan öğrenci/takımlar, proje/ürün ve kişisel fotoğraf, görsellerinin yarışmayı ve düzenleyen kuruluşları tanıtmak üzere yazılı/görsel medyada ve basılı malzemelerde kullanılacağını kabul etmiş sayılır
7. Yarışma organizatörleri veya jüri üyelerinin birinci dereceden akrabaları yarışmaya katılamazlar.
8. Jürinin kararı kesindir ve değiştirilemez.
9. Yarışmaya en fazla bir fikir, teori, icat, proje ve/veya ürün ile katılım gösterilebilinir.
10. Yarışmaya katılımcılar bireysel olarak veya en fazla üç kişiden oluşan bir takım ile katılabilirler.
11. Katılım şartları bu madde dahil 11 maddeden oluşur.Her katılımcı yarışmanın katılım koşullarını kabul etmiş sayılır.Girne Amerikan Üniversitesi katılım şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

– Yaratıcı fikrini beyan edecek olan yarışmacı fikrini açıklayan 2500 kelimelik bir kompozisyon yazması gereklidir. (11pt Calibri font) Sorulardan en az dördünün cevaplanması gerekmekle beraber 1. Sorunun cevaplanması zorunludur.
1. Yaratıcı fikriniz hangi sorunu veya ihtiyacı ele almaktadır?Sunduğunuz çözümü ayrıntılı olarak açıklayınız.
2. Hedef kitleniz nedir? Sunduğunuz ürün, teori, servis veya teknoloji kimler tarafından kullanılacak veya talep görecektir?
3. Dünyada sunmuş olduğunuz fikire yakın teoriler, düşünceler, örnekler ve/veya icatlar var mı? Var ise sizinkinin diğerlerinden farkı nedir?
4. Yaratıcı fikrinizi daha ileriye taşıma kararı alırsanız sizde bulunan hangi özellikler bunu bir başarı öyküsü haline getirmenize yarar sağlayacak ve çalışmanızın kendi alanında fark yaratmasına neden olacaktır?
5. Sizce bu fikir kendi alanında yeni bir pazar veya yeni bir iş kolu yaratabilir mi?
6. Mevcut yaratıcı fikrinizi, zamanla daha fazla geliştirmek, strateji uygulamak mümkün olur mu?Nasıl? Açıklayınız.
7. Yaratıcı fikriniz başarıyla hayata geçirilmesi durumunda ne gibi faydaları olacaktır? Başarıyla uygulanması durumunda sağlayacağı ekonomik, sosyal, kültürel ve/veya çevresel katkılarını belirtiniz.

-1 Adet vesikalık resim
-Nüfus Cüzdan fotokopisi
-Öğrenci Belgesi

PUAN TABLOSU

Yaratıcı fikir, ürün, teori, hizmet ve/veya icadın yazılı olarak detaylı tanımı ve başvuru belgeleriyle beraber 19 Nisan 2013 tarihine kadar teslim edilecektir (Puan değeri: 20)

Özgünlük /Yenilikçilik (Puan değeri : 40)

Yarışma gecesinde katılımcı yarışmaya katılım gösterdiği ürün, teori/hizmet ve/veya icadın sunumunu gerçekleştirecektir.Jüri yapılan sunumları belirlenen değerlendirme kriterleri çerçevesinde 40 puan üzerinden değerlendirecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ
•Son başvuru tarihi: 19 Nisan 2013
• Ön Eleme Sonuçlarının Açıklanması: 29 Nisan 2013
• Detaylı Proje Teslim Tarihi:20 Mayıs 2013
• Jüri Değerlendirmesi: 20 Mayıs 2013 -30 Mayıs 2013
• Final Yarışmasına Katılmaya Hak Kazanan Yarışmacıların Açıklanması: 31 Mayıs, 2013
• Final Yarışması ve Ödül Töreni Tarihi: 4 Haziran 2013

ÖDÜLLER

Yarışmada final yarışmasına hak kazanan yarışmacılar ve kendilerine refakat edecek 1 kişi ödül törenine katılmak üzere Girne Amerikan Üniversitesi Girne Kampüsü’ ne tüm masrafları yarışmayı düzenleyen kurum olan üniversite tarafından karşılanacak şekilde misafir olarak katılım hakkı kazanacaktır.
– Ön eleme sonuçları çerçevesinde belirlenecek olan her kategoriye özel ödüller verilecektir.

BİLGİ VE BAŞVURU – http://yarismalar.gau.edu.tr

Adres: Girne Amerikan Üniversitesi,Üniversite Caddesi, Girne KKTC
Halkla İlişkiler ve Etkinlik Yönetimi Departmanı
İletişim: 650 20 00 – 1165
[email protected] / [email protected]
http://yarismalar.gau.edu.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin