GAÜ Liselerarası Kısa Film Yarışması

GAÜ Liselerarası Kısa Film Yarışması Katılım Koşulları
1.Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC sınırları içerisinde lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler katılabilir.
2. Filmler en fazla 15 dakika uzunluğunda olmalıdır..
3. Filmlerde konu sınırlaması yoktur; ancak Milli Eğitim ilkelerine ve genel ahlak kurallarına uymayan filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.
4. Yarışmaya katılacak filmler orjinal formatı ne olursa olsun ‘PAL’ sistemi ile kaydedilmiş olmalıdır.
5. Jüri üyeleri, filmleri içerdikleri belirgin teknik hatalar yüzünden eleyebilirler.
6. Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi, 8 Nisan 2013’dür. 8 Nisan 2013 tarihine kadar aşağıdaki dökümanların Girne Amerikan Üniversitesi, Üniversite Caddesi, P.K. 5, Karmi Kampüsü, Karaoğlanoğlu, Girne / KKTC adresine gönderilmesi veya http://yarismalar.gau.edu.tr online olarak yüklemeleri gerekmektedir. 1. Ön Kayıt Formu( http://yarismalar.gau.edu.tr) web adresinden temin edilebilir.)
2. Eserin 2 Adet DVD kopyası
3.Filmle ilgili 2 adet siyah-beyaz veya renkli fotoğraf
4. Filmin özeti (en fazla 100 kelime)
5. Öğrenci belgesi

7. Yarışmaya bireysel ya da grup olarak katılmak mümkündür.Grup olarak katılacaklar gruptan sorumlu bir kişinin ismini belirtmelidir.Öğrenciler yarışmaya birden fazla filmle katılabilir.
8. Üniversitemizin televizyonu GAU TV, yarışmaya katılan her filmin gösterim hakkına sahiptir.
9. Jürinin kararına itiraz edilemez.
10. Yarışma sonuçları yapılacak jüri toplantısı sonunda belirlenecek ve 12 Nisan 2013 günü Üniversitemizde gerçekleştirilecek törenle, ödüller sahiplerini bulacaktır.
11. Yarışma düzenleyicileri ve seçici kurul üyelerinin birinci derece akrabaları yarışmaya katılamazlar.
12. Yarışmaya gönderilen eserlerin ve kullanılan görsel malzemenin daha önce sergilenmemiş, yayınlanmamış, ödül kazanmamış ve telif haklarının satılmamış olması gerekmektedir.
13. Katılım koşulları bu madde dahil 13 maddeden oluşur. Her katılımcı yarışmanın katılım koşullarını kabul etmiş sayılır.Katılım koşulları sadece yarışmayı düzenleyenler tarafından değiştirilebilir.

ÖDÜLLER

Yarışmada dereceye giren finalistler ve kendilerine refakat edecek 1 kişi ödül törenine katılmak üzere Girne Amerikan Üniversitesi Girne Kampüsü’ ne tüm masrafları yarışmayı düzenleyen kurum olan üniversite tarafından karşılanacak şekilde misafir olarak katılım hakkı kazanacaktır.

Birincilik Ödülü: GAU Canterbury Kampüsünde %100 İngilizce Hazırlık Eğitim Bursu (1 yıl) veya Canon 5 D Mark II Body ve Canon 24 – 105 mm Lens

İkincilik Ödülü: GAU Canterbury Kampüsünde %50 İngilizce Hazırlık Eğitim Bursu (1 yıl) veya Mac Book Pro13 Core i 5

Üçüncülük Ödülü: GAU Canterbury Kampüsünde %25 İngilizce Hazırlık Eğitim Bursu (1 yıl) veya Canon 600 D ve Canon 18-55 mm Lens

YARIŞMAYA SON BAŞVURU VE ÖDÜL TÖRENİ

Yarışmanın son başvuru tarihi, 8 Nisan 2013 Pazartesi’dir.

Yarışmamız, genç sinemacı arkadaşlarımızın alanında uzman kişilerle biraraya geleceği, 12 Nisan 2013 Cuma günü yapılacak olan ödül töreniyle son bulacaktır.Ödül kazanamayan yarışmacılar istedikleri taktirde eserlerini geri alabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin