GAÜ Liselerarası Kısa Film Yarışması 2016

Girne Amerikan Üniversitesi  Liselerarası Kısa Film Yarışması 
Şartname

1) Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC sınırları içerisinde lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler katılabilir.

2) Filmler en fazla 10 dakika uzunluğunda olmalıdır.

3) Filmlerde konu sınırlaması yoktur; ancak Milli Eğitim ilkelerine ve genel ahlak kurallarına uymayan filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.

4) Yarışmaya katılacak filmler orijinal formatı ile adresine max. 1GB olacak şekilde yüklenmeleri gerekmektedir.

5) Jüri üyeleri; filmleri, içerdikleri belirgin teknik hatalar yüzünden eleyebilirler.

6) Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi, 17 Mart 2016’tir. 17 mart 2016 tarihine kadar online başvuru formunun ve filmin adresinden online olarak yüklenmesi gerekmektedir. Ardından web sitesi üzerinden halk oylaması gerçekleştirilecektir.Halk oylaması puanlamanın %30’unu jüri değerlendirmesi % 70 ‘ini

7) Yarışmaya bireysel ya da grup olarak katılmak mümkündür. Bireysel veya grup olarak katılacak ekibin isimlerinin jenerikte yazması gerekmektedir. Öğrenciler yarışmaya en fazla 2 filmle katılabilirler.

8) Girne Amerikan Üniversitesi televizyonu GAU TV ve sosyal medya yayın organları yarışmaya katılan her filmin gösterim hakkına sahiptir.

9) Yarışmaya başvuran filmde telif ve izin hakkı doğuran senaryo ve müzik eserleri kullanılmış ise bu eserlerle ilgili teliflerin yönetmen/ yapımcı tarafından alınmış olması gerekmektedir. Aksi durumda üniversite hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir.

10) Jüri değerlendirmesine tabi olacak olan filimler,yarışma sonuçlarının duyurulacağı jüri toplantısı sonunda belirlenecek ve 22 Nisan 2016 günü Girne Amerikan Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek törenle ödüller sahiplerini bulacaktır.

11) Yarışma düzenleyicileri ve seçici kurul üyelerinin birinci derece akrabaları yarışmaya katılamazlar.

12) Yarışmaya gönderilen eserlerin ve kullanılan görsel malzemenin daha önce sergilenmemiş, yayınlanmamış, ödül kazanmamış ve telif haklarının satılmamış olması gerekmektedir.

13) Yarışmanın dilinin Türkçe olmaması halinde Türkçe altyazı uygulanması gerekmektedir.

14) Jürinin kararına itiraz edilemez.

15) Katılım koşulları bu madde dahil 15 maddeden oluşur.Her katılımcı yarışmanın katılım koşullarını kabul etmiş sayılır. Katılım koşulları sadece yarışmayı düzenleyenler tarafından değiştirilebilir. Yarışmacı, beyanlarının gerçek dışı olduğu tespit edildiği takdirde tüm ödülleri iade eder ve yarışmadan diskalifiye edilir.

Ödüller
BİRİNCİ GAU Canterbury Kampüsünde %100 İngilizce Hazırlık Eğitim Bursu (1 yıl) 1500 Euro para ödülü
İKİNCİ GAU Canterbury Kampüsünde %100 İngilizce Hazırlık Eğitim Bursu (1 yıl) 1200 Euro para ödülü
ÜÇÜNCÜ GAU Canterbury Kampüsünde %100 İngilizce Hazırlık Eğitim Bursu (1 yıl) 1000 Euro para ödülü

Yarışmada dereceye giren finalistler ve kendilerine refakat edecek 1 kişi ödül törenine katılmak üzere Girne Amerikan Üniversitesi Girne Kampüsü’ ne tüm masrafları yarışmayı düzenleyen kurum olan üniversite tarafından karşılanacak şekilde misafir olarak katılım hakkı kazanacaktır.

GAU Canterbury Kampüsünde %100 İngilizce Hazırlık Eğitim Bursu 2 yıl içinde kullanılması gerekmektedir ayrıca OSYM tarafından GAÜ’ye yerleştirilme şartı ile geçerli olacaktır.

KISA FİLM YARIŞMA TAKVİMİ

SON BAŞVURU TARİHİ (17 Mart 2016)

HALK OYLAMASI (21-28 Mart 2016)

JURİ DEĞERLENDİRMESİ (29 Mart 2016 – 15 Nisan 2016)

ÖDÜL TÖRENİ 22 Nisan 2014 ( Davet edilen onur konuğunun katılımına göre değişiklik gösterebilir)