GAÜ Kısa Film Yarışması

Girne Amerikan Üniversitesi Kısa Film Yarışması

Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC sınırları içerisinde lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler katılabilir.

Filmler en fazla 10 dakika uzunluğunda olmalıdır.

Filmlerde konu sınırlaması yoktur; ancak Milli Eğitim ilkelerine ve genel ahlak kurallarına uymayan filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışmaya katılacak filmler orijinal formatı ile adersine max. 1 gb olacak şekilde yüklenmeleri gerekmektedir.

Jüri üyeleri, filmleri içerdikleri belirgin teknik hatalar yüzünden eleyebilirler.

Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi, 23 Mart 2015’tir. 23 mart 2015 tarihine kadar online başvuru formunun ve filmin adresinden online olarak yüklenmesi gerekmektedir. Ardından web sitesi üzerinden halk oylması gerçekleştirilecek. En yüksek oylamaya sahip 10 film jüri değerlendirmesine katılmaya hak kazanacaktır.

Yarışmaya bireysel ya da grup olarak katılmak mümkündür. Bireysel veya grup olarak katılacak ekibin isimlerinin jenerikte yazması gerekmektedir. Öğrenciler yarışmaya en fazla 2 filmle katılabilirler.

Üniversitemizin televizyonu GAU TV, ve sosyal medya yayın organları yarışmaya katılan her filmin gösterim hakkına sahiptir.

Jürinin kararına itiraz edilemez.

Jüri değerlendirmesine tabi olacak olan filimler Yarışma sonuçları yapılacak jüri toplantısı sonunda belirlenecek ve 10 Nisan 2015 günü Üniversitemizde gerçekleştirilecek törenle, ödüller sahiplerini bulacaktır.

Yarışma düzenleyicileri ve seçici kurul üyelerinin birinci derece akrabaları yarışmaya katılamazlar.

Yarışmaya gönderilen eserlerin ve kullanılan görsel malzemenin daha önce sergilenmemiş, yayınlanmamış, ödül kazanmamış ve telif haklarının satılmamış olması gerekmektedir.

Yarışmanın dilinin Türkçe olmaması halinde Türkçe altyazı uygulaması gerekmektedir.

Katılım koşulları bu madde dahil 14 maddeden oluşur.Her katılımcı yarışmanın katılım koşullarını kabul etmiş sayılır. Katılım koşulları sadece yarışmayı düzenleyenler tarafından değiştirilebilir. Beyanların gerçek dışı olduğu tespit edildiği takdirde tüm ödülleri iade eder ve yarışmadan diskalifiye olur.