GAU 6. Yaratıcı Fikirler Yarışması

GAU 6. Yaratıcı Fikirler Yarışması

Girne Amerikan Üniversitesi Rektörlüğünün, son katılım tarihi 20 Nisan 2018 olmak üzere Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti geneli 14-25 yaş aralığında bulunan gençlere yönelik, ülke ve gençliğin gelişimine katkıda bulunmak adına gençleri dünyanın ihtiyaç duyduğu yenilikler için yaratıcı fikir, ürün, hizmet, teknoloji, icat ve projeler üretmeye teşvik etmek amacıyla “Yaratıcı Fikirler Yarışması” düzenliyor.

GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ 6. YARATICI FİKİRLER YARIŞMASI GENEL KATILIM ŞARTLARI

1) Yarışmaya KKTC ve/veya TC sınırları içerisinde ikamet eden KKTC.TC ve/veya yabancı uyruklu 14-25 yaş arası tüm gençler katılım gösterebilir.
2) Katılımcılardan dünyanın ihtiyaçlarına yanıt verebilecek, yaratıcı ve yenilikçi fikirlerini sunmaları beklenmektedir. Yaratıcı fikir kapsamında yeni bir ürün, teori, hizmet ve/veya icat ile yarışmaya katılım gösterilebilir.
3) Katılımcıların yarışmanın finaline katılmaya hak kazanmaları için ön elemeden geçmeleri gerekmektedir. ” Başvuru İçin Gerekli Belgeler” kısmında yer alan belgelerle en geç 20 Nisan 2018 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.Gerekli belgeler söz konusu tarihe kadar http://yarismalar.eau.edu.tr adresine iletilmesi gerekmektedir.
Yapılacak jüri değerlendirmesinin ardından ön eleme sonuçları 4 Mayıs 2018 tarihinde http://yarismalar.eau.edu.tr web sitesinde açıklanacaktır. Ön elemeden geçen yarışmacılar yaratıcı fikirlerinin detaylı proje sunumlarını 1 Haziran 2018 tarihine kadar Girne Amerikan Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Etkinlik Müdürlüğüne [email protected] adresine e – posta yolu ile veya elden teslim edilmesi gerekmektedir, ikinci bir jüri değerlendirmesinde projeler değerlendirilecek ve final yarışmasına katılmaya hak kazanan yarışmacılar 15 Haziran tarihinde http://yarismalar.gau.edu.tr web sitesinde duyurulacaktır, üniversitemiz himayelerinde yapılacak yarışmanın finalinde yarışmacılar projelerinin sunumlarını gerçekleştirecektir. Final yarışmasının sonunda yarışmacılar üçüncü ve son jüri değerlendirmesine tabi tutulacaktır. Final yarışmasının ardından düzenlenecek olan ödül töreninde kazananlara ödülleri teslim edilecektir.
4) Yarışmaya katılanlar, fikirlerinin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
5) Yarışmaya katılan öğrenci /takımlar, açık rızaları olması kaydıyla proje/ürün ve kişisel fotoğraf, görsellerinin yarışmayı ve düzenleyen kuruluşları tanıtmak üzere yazılı/görsel medyada ve basılı malzemelerde kullanılabilir.
6) Yarışma organizatörleri ve veya jüri üyelerinin birinci dereceden akrabaları yarışmaya katılamazlar.
7) Jürinin kararı kesindir ve değiştirilemez.
8) Yarışmaya en fazla iki fikir, teori, icat, proje ve/veya ürün ile katılım gösterilebilinir.
9) Yarışmaya katılımcılar bireysel olarak veya en fazla üç kişiden oluşan bir takım ile katılabilirler.
10) Katılım şartları bu madde dahil 10 maddeden oluşur.Her katılımcı yarışmanın katılım koşullarını kabul etmiş sayılır.Girne Amerikan Üniversitesi katılım şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

YARIŞMA TAKVİMİ
> Son başvuru tarihi: 20 Nisan 2018
> Ön Eleme Sonuçlarının Açıklanması: 4 Mayıs 2018
> Detaylı Proje Teslim Tarihi: 1 Haziran 2018
> Jüri Değerlendirmesi: 1 Haziran 2018 -14 Haziran 2018
> Final Yarışmasına Katılmaya Hak Kazanan Yarışmacıların Açıklanması: 15 Haziran, 2018
> Final Yarışması ve Ödül Töreni Tarihi: Jüri üyelerinin katılımına göre değişiklik gösterebilir

JÜRİ ÜYELERİ
1) Prof. Dr. Ali Zeki GAÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
2) Prof. Dr. Tülin Bodamyalı GAÜ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
3) Prof.Dr. Yavuz Demir GAU YARATICI ARAŞTIRMALAR MERKEZİ BAŞKANI
4) Doç.Dr. Mehmet Zeki Avcı GAU REKTÖR YARDIMCISI
5) Doç.Dr. Mehmet Adil GAU MİMARLIK FAKÜLTESİ DEKANI
6) Doç.Dr. Murat Akkaya GAU İŞLETME FAKÜLTESİ DEKANI
7) Yrd. Doç.Dr. Salahi Pehlivan GAU MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.