GAU 4. Yaratıcı Fikirler Yarışması

Eğitimde 30. Yılını kutlayan Girne Amerikan Üniversitesi öncülüğü ile dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Yaratıcı Fikirler Yarışması ile geleceğin bilim insanlarını geliştirmek, gençlerimizin modern bir dünyanın gelişimine katkıda bulunan bireyler olmalarını sağlama amacını taşımaktadır.

Şartname
1) Yarışmaya KKTC ve/veya TC sınırları içerisinde ikamet eden KKTC,TC ve/veya yabancı uyruklu 14-25 yaş arası tüm gençler katılım gösterebilir.

2) Katılımcılardan dünyanın ihtiyaçlarına yanıt verebilecek, yaratıcı ve yenilikçi fikirlerini sunmaları beklenmektedir. Yaratıcı fikir kapsamında yeni bir ürün, teori, hizmet ve/veya icat ile yarışmaya katılım gösterilebilir.

3) Katılımcıların 24 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşecek yarışmanın finaline katılmaya hak kazanmaları için ön elemeden geçmeleri gerekmektedir. “ Başvuru İçin Gerekli Belgeler” kısmında yer alan belgelerle en geç 15 Nisan 2016 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.Gerekli belgeler söz konusu tarihe kadar adresine iletilmesi gerekmektedir.

Yapılacak jüri değerlendirmesinin ardından ön eleme sonuçları 30 Nisan 2016 tarihinde web sitesinde açıklanacaktır. Ön elemeden geçen yarışmacılar yaratıcı fikirlerinin detaylı proje sunumlarını 20 Mayıs 2016 tarihine kadar Girne Amerikan Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Etkinlik Müdürlüğüne gaupr@gau.edu.tr adresine e – posta yolu ile veya elden teslim edilmesi gerekmektedir. İkinci bir jüri değerlendirmesinde projeler değerlendirilecek ve final yarışmasına katılmaya hak kazanan yarışmacılar 20 Haziran tarihinde web sitesinde duyurulacaktır. 24 Haziran 2016 tarihinde ise üniversitemiz himayelerinde yapılacak yarışmanın finalinde yarışmacılar projelerinin sunumlarını gerçekleştirecektir. Final yarışmasının sonunda yarışmacılar üçüncü ve son jüri değerlendirmesine tabi tutulacaktır. Final yarışmasının ardından düzenlenecek olan ödül töreninde kazananlara ödülleri teslim edilecektir.

4) Yarışmaya katılanlar, fikirlerinin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

5) Yarışmaya gönderilecek fikir, teori, proje ve/veya icat daha önce düzenlenmiş herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde projeler ; jüri araştırmasının ardından yine jüri kararı ile yarışma dışı bırakılırlar.

6) Yarışmaya katılan öğrenci/takımlar, proje/ürün ve kişisel fotoğraf, görsellerinin yarışmayı ve düzenleyen kuruluşları tanıtmak üzere yazılı/görsel medyada ve basılı malzemelerde kullanılacağını kabul etmiş sayılır.

7) Yarışma organizatörleri veya jüri üyelerinin birinci dereceden akrabaları yarışmaya katılamazlar.

8) Jürinin kararı kesindir ve değiştirilemez.

9) Yarışmaya en fazla iki fikir, teori, icat, proje ve/veya ürün ile katılım gösterilebilinir.

10) Yarışmaya katılımcılar bireysel olarak veya en fazla üç kişiden oluşan bir takım ile katılabilirler.

11) Katılım şartları bu madde dahil 11 maddeden oluşur.Her katılımcı yarışmanın katılım koşullarını kabul etmiş sayılır.Girne Amerikan Üniversitesi katılım şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

YARIŞMA TAKVİMİ

SON BAŞVURU TARİHİ (8 Nisan 2016) Gün
ÖN ELEME SONUÇLARININ AÇIKLANMASI (30 Nisan 2016)
DETAYLI PROJE TESLİMİ (30 Mayıs 2016)
JÜRİ DEĞERLENDİRMESİ (30 Mayıs 2016 – 20 Haziran 2016)
FİNALE KATILMAYA HAK KAZANANLARIN AÇIKLANMASI (20 Haziran, 2016)
ÖDÜL TÖRENİ (24 Haziran 2016) (Jüri üyelerinin katılımına göre değişiklik gösterebilir)

ÖDÜLLER

BİRİNCİ GAU Canterbury Kampüsünde %100 İngilizce Hazırlık Eğitim Bursu (1 yıl) 3000 TL para ödülü
İKİNCİ GAU Canterbury Kampüsünde %100 İngilizce Hazırlık Eğitim Bursu (1 yıl) 2000 TL Para Ödülü
ÜÇÜNCÜ GAU Canterbury Kampüsünde %100 İngilizce Hazırlık Eğitim Bursu (1 yıl) 1500 TL para ödülü

Katılım Formu İçin Tıklayınız