GapGenç Festivali

GapGenç Festival 06 – 09 Mayıs 2011 tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleşecek. Uluslararası katılıma da açık olan festivalde etkinlik düzenlemek isteyen gençler ve gençlik kuruluşları için son başvuru tarihi 28 Şubat 2011…
GapGenç Festival GAP Bölge Kalkınma İdaresi bünyesinde faaliyet yürüten bölgedeki 9 Gençlik Ve Kültür Evi ve Türkiye’nin çesitli illerinden 30 gençlik kurulusu ile birlikte koordine ediliyor.

Bu yıl üçüncüsünün yapıldıgı ve bu yıl ki teması “Gençlerin Katılımı ve Gönüllülük” olan bu festival ile amacımız; Toplum tarafından genellikle: enerji dolu, pozitif, coskulu… gibi ifadelerle tanınan gençleri sosyal yasamda aktif rol almaya tesvik ederek yukarıda bahsettigimiz özelliklerini kendilerinin ve bütün toplumun kalkınmasına yönlendirmektir.

Festival kapsamında; Gençlik zirveleri, Konserler, Gösteriler (dans, tiyatro, film, ritim vb…) Atölyeler (sosyal haklar, gönüllülük, gençlerin katılımı, kisisel gelisim, fotograf, resim, heykel vb…) gibi sosyal, kültürel ve sanatsal etkinligin yanında gençlik kuruluslarının katılacagı STK fuarı gerçeklesecektir.

GapGenç Festival’de atölye çalısması düzenlemek, Gençlik Kurulusları Fuarı’na katılmak ya da Kültür-Sanat etkinlikleri bölümünde etkinlik sergilemek için 28 Subat 2011 tarihine kadar basvuruda bulunmak gerekiyor.

Basvuru formları ve ayrıntılı bilgi için : www.gapgenc.org
Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için: gapgencfestival@gmail.com