Game Designer GameJam

Game Designer
Game Designer

Ustaca oyun tasarım mekaniğinden etkileyici sanat eserlerine, büyüleyici hikayeciliğe, sürükleyici oyun dünyasına kadar katılımcıların yaratıcılık ve oyun geliştirme becerisinin sınırlarını zorlamaya teşvik etmek için tasarladığımız GameJam 2-3 Eylül tarihlerinde Ankara Kuzey Yıldızı’nda!

Sen de eğer;
Yaratıcılık ve inovatif yönünü bir adım ileri taşımak, büyük ödüllerden birini kazanmak ve geleceğin büyük oyun yaratıcılarından biri olmak istiyorsan bu GameJam tam sana göre!

Takımlaşma süreci:
1. Seçenek: Takımını kendin oluştur seçeneği ile en az 3 en fazla 4 kişilik takımını oluştur. Takımında en az 1 Game Designer, 1 Game Developer, 1 Artist bulundurmak zorunludur.
2. Seçenek: Takımımı özgelecek algoritması oluştur seçeneği ile 3-4 kişilik takımının otomatik oluşturabilirsin.
Not: Özgelecek takımları başvuru süreci tamamlandıktan sonra oluşacaktır. Başka takımlar sana davet gönderebilir. Bildirimlerden sana gelen davetleri kontrol etmeyi unutma.

Game Designer olmak isteyenlerden deneyimli geliştiricilere vizyon sahibi bir sanatçıdan oyun dünyasında yetenekli bir mühendise kadar her türlü yeteneği bekliyoruz!

36 saat boyunca devam edecek GameJam Ankara TechBridge’te gerçekleşecek olup, ulaşım tarafımızdan karşılanacaktır.

Ustaca oyun tasarım mekaniğinden etkileyici sanat eserlerine, büyüleyici hikayeciliğe, sürükleyici oyun dünyasına ve yenilikçi programlamaya kadar katılımcıların yaratıcılık ve programlama becerisinin sınırlarını zorlamaya teşvik etmek için tasarladığımız GameJam 2-3 Eylül tarihlerinde Ankara Kuzey Yıldızı’nda gerçekleşecektir.

Game Designer olmak isteyenlerden deneyimli geliştiricilere vizyon sahibi bir sanatçıdan oyun dünyasında yetenekli bir mühendise kadar her türlü yeteneği bekliyoruz!

36 saat boyunca devam edecek Gamejam Ankara TechBridge’te gerçekleşecek olup, ulaşım tarafımızdan karşılanacaktır.

– Fikir geliştirme:
Seçtiğiniz genre ve tema’da oyununuzu yapmadan önce oyununuzu dökümente etme sürecini öğrenecek ve bu bağlamda fikir geliştirmeye başlayacaksınız.

– Proje geliştirme:
Dökümente etme sürecinden sonra “Asset” listenizi oluşturup oyununuzu geliştirmeye başlayacaksınız. Oyun geliştirme sürecinde alanında uzman mentörler sizlere destek olacak.

– Değerlendirme ve final
Ekip arkadaşlarınla oluşturduğun proje değerlendirilecek ve başarılı bulunan projeler jüri sunumu gerçekleştirecektir. Jürilerin puanlaması ile yarışma birincisi, ikincisi ve üçüncüsü belirlenecektir.

Kategori başına ödüller aşağıda belirtilmiştir.

Unutma, yetkinliklerini profilinden tanımlaman Hackathon’a katılma şansını arttıracaktır.

TOPLAM ÖDÜL

35.000 TL
20.000 TL
15.000 TL

Kimler katılabilir:

18 yaşını doldurmuş olan herkes katılabilir.

Başvuru: https://www.kargakarga.com/user/login