Galileo Galilei İtalyan Lisesi Öğrenci Kabulü

Galileo Galilei İtalyan Lisesi, İstanbul’da İtalyan hükümeti tarafından kurulan ve İtalyan eğitim sistemini uygulayan bir lisedir. Okul, LGS puanlarına göre öğrenci kabul etmektedir.

Galileo Galilei İtalyan Lisesi, öğrencilere bilimsel ve matematiksel disiplinleri öğretmek, yabancı dil becerilerini geliştirmek ve kültürlerarası anlayışı artırmak gibi hedeflerle kurulmuştur. İtalyan eğitim sistemine göre düzenlenen derslerin yanı sıra, öğrencilere İtalyanca eğitimi verilmekte ve öğrencilerin İtalyan kültürü hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanmaktadır.

Galileo Galilei İtalyan Lisesi’nin son yıllarda hangi LGS puanı ile öğrenci kabul ettiği hakkında kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. Ancak, okulun resmi web sitesini takip ederek veya okul ile iletişime geçerek daha güncel bilgi edinmek mümkündür.

Galileo Galilei İtalyan Lisesi Öğrenci Kabulü

Galileo Galilei İtalyan Lisesi’nin her yıl belirli bir LGS puan barajı bulunmaktadır. Ancak, bu puan barajı her yıl değişebilmektedir. Okul, öğrencilerin akademik başarılarına ve diğer faktörlere de dikkat ederek öğrenci seçimi yapmaktadır.

Bu nedenle, Galileo Galilei İtalyan Lisesi’nin son yıllarda hangi LGS puanı ile öğrenci kabul ettiği hakkında kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. Okulun resmi web sitesini takip ederek veya okul ile iletişime geçerek daha güncel bilgi edinmek mümkündür.