Galeri Beylikdüzü Görsel Sanatlar Yarışması Başlıyor!

Görsel Sanatlar
Görsel Sanatlar

Batı Sanat Vakfı iş birliği ile Galeri Beylikdüzü, görsel sanatlar alanındaki güncel çalışmalara alan açmak ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla “Galeri Beylikdüzü Görsel Sanatlar Yarışması” düzenliyor.

Batı Sanat Vakfı Yürütücülüğünde Görsel Sanatlara Destek!

Galeri Beylikdüzü, görsel sanatlar alanındaki güncel çalışmaları teşvik etmek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla “Galeri Beylikdüzü Görsel Sanatlar Yarışması” düzenliyor.

Galeri Beylikdüzü Görsel Sanatlar Yarışması, görsel sanatlar alanındaki güncel çalışmalar için alan açmak ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Batı Sanat Vakfı yürütücülüğünde düzenlenmektedir. Yarışma başvuruları 5 Nisan – 17 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yapılan başvurular jüri tarafından değerlendirildikten sonra sergilenmek üzere seçilecek eserler Temmuz – Eylül 2024 tarihleri arasında Galeri Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek olan sergi izleyici ile buluşturulacaktır.

Galeri Beylikdüzü Görsel Sanatlar Yarışması

Galeri Beylikdüzü Görsel Sanatlar Yarışması, görsel sanatlar alanındaki güncel çalışmalar için alan açmak ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Batı Sanat Vakfı yürütücülüğünde düzenlenmektedir.

Yarışma Takvimi:
Başvuru Tarihleri: 5 Nisan – 17 Mayıs 2024
Kazananların duyurulması: 31 Mayıs 2024
Sergi Takvimi: Haziran – Eylül 2024

Katılım Koşulları:

 1. Galeri Beylikdüzü Görsel Sanatlar Yarışması tüm T.C. vatandaşlarının katılımına açıktır.
 2. Yarışma 40 yaş altında üreten tüm sanatçıların katılımına açıktır.
 3. Yarışmaya disiplinler arası pratiklerdeki tüm üretimler ile başvurulabilir.
 4. Yarışmaya üniversitelerin sanat bölümleri yanında farklı bölümlerle de eğitim gören, görmüş olan tüm sanatçılar başvurabilir.
 5. Yarışmaya tüm sanatçılar bireysel, grup ya da inisiyatif olarak başvurabilirler.
 6. Sanatçılar, yarışmaya en fazla 3 eser ile başvurabilir.
 7. Eserlerin daha önce hiçbir sergi, yarışmada gösterilmemiş olması ve sosyal medyada paylaşılmamış olması gerekmektedir.
 8. Başvuran sanatçılar eserlerinin özgün olduğunu, aksi bir durum olduğu takdirde başvurunun reddedileceğini ve Galeri Beylikdüzü tarafından sonraki dönemlerde düzenlenecek yarışmalara katılma hakkını kaybedeceklerini kabul ve beyan eder. Böylesi bir durumdan doğacak her türlü maddi ve manevi zarardan başvuran sanatçı sorumlu olacaktır. Galeri Beylikdüzü’nün bu maddeden ötürü itibarını zedeleyen durumlarla karşılaşması halinde başvuran sanatçıya dava hakkı saklıdır.

Başvuru yöntemi ve koşulları:

 1. Başvurular galeribeylikduzusanatyarismasi.com adresinden ilgili bilgiler doldurularak yapılmalıdır.
 2. Başvurular yapıldıktan sonra aynı kişi ikinci kez başvuru yapamaz.
 3. Bireysel başvuru yapan bir kişi grup/inisiyatif olarak başvuran kişilerin içinde yer alabilir.
 4. Başvuruların 24 Mayıs 202400’a kadar yapılması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kapatılacaktır.
 5. Yapıtların İstanbul içindeki nakliyesi Galeri Beylikdüzü tarafından karşılanacaktır. Şehir dışından gönderilen eserler için ise kargo ile iyi paketlenmiş olarak karşı ödemeli biçimde gönderilmesi gerekecektir. (Eserlerin kargoda zarar görmesinden Galeri Beylikdüzü sorumlu değildir.)
 6. Sergide yer alacak katılımcıların ulaşım ve konaklaması Beylikdüzü Belediyesi tarafından karşılanacaktır.
 7. Başvuruların değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra 30 gün içinde yarışmaya yer almaya hak kazanan ve hak kazanamayan sanatçılara bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilendirme Galeri Beylikdüzü tarafından e-posta yoluyla yapılacaktır.

Sergileme ve Tanıtım:

 1. Jüri değerlendirmesinden geçerek sergilenmeye hak kazanan eserler Galeri Beylikdüzü’nde Temmuz – Eylül 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan sergi ile izleyiciye sunulacaktır.
 2. Sergide yer alan eserler, basılı ya da dijital sergi kitapçığı/katalog ile belgelendirilecektir.
 3. Galeri Beylikdüzü, sergilenmeye hak kazanan sanatçıların isimlerini, özgeçmişlerini, eser görsellerini, eser künye bilgilerini sosyal medya ve diğer iletişim mecralarında tanıtım amacıyla kullanabilir. Sanatçı/sanatçılar, eser görsel ve bilgilerinin tanıtım amacıyla bu şekilde kullanılmasından ötürü telif hakkı veya benzer başka isim altında bir talepte bulunmayacağını kabul eder.
 4. Yarışmaya katılan sanatçıların ilgili basın söyleşi ya da metinlerinde yer alması söz konusu olabilir.
 5. Eserleri sergilenmeye hak kazanan sanatçılar için para ödülü bulunmamaktadır. Ancak değerlendirmede ilk üçe giren sanatçılar için sergileme mekânı olarak Galeri Beylikdüzü, kişisel ya da üçü birlikte karma sergi yapmak suretiyle, Galeri Beylikdüzü’nün programına uyan daha sonraki bir tarihte tahsis edilecektir. Böyle bir serginin şartları, taraflar arasında daha sonra yapılacak Sergileme Sözleşmesi ile belirlenecektir.
 6. Yapıtların İstanbul içindeki nakliyesi Galeri Beylikdüzü tarafından karşılanacaktır. Şehir dışından gönderilen eserler kargo bedeli Galeri Beylikdüzü’ne ait olacak şekilde kargo gönderilecektir. Eserlerin kargoda zarar görmesinden Galeri Beylikdüzü sorumlu değildir.
 7. Değerlendirmeye gönderilen ve sonrasında sergilenmeye hak kazanarak sergide yer alan eserler, Galeri Beylikdüzü mekanı sigorta kapsamına alınacaktır.

Ödüller:

 1. Dereceye giren 1.’ye 75.000 Türk Lirası, 2.’ye 50.000 Türk Lirası ve 3.’ye 25.000 Türk Lirası ödül verilecektir. Ödüller ile birlikte aynı zamanda yarışmada sergileme hak kazanan 10 sanatçı Galeri Beylikdüzü’nde karma sergide belirtilen tarihlerde sergiye katılacaktır.
 2. Dereceye giren sanatçıların 1.’ye 50.000 TL, 2.’ye 35.000 TL, 3.’ye 20.000 TL malzeme desteği sağlanacaktır. Ödüller ile birlikte aynı zamanda yarışmada sergileme hak kazanan 10 sanatçı Galeri Beylikdüzü’nde karma sergide belirtilen tarihlerde sergiye katılacaktır.

https://galeribeylikduzu.com