FRC Turkish Robotics Mersin Off – Season

Dünyada olağanüstü hızla gelişme gösteren robotik bilimi ile genç yaşlarda tanışan öğrencilerin bilim, teknolojiyi takip ederek yıl içerisinde yapmış oldukları tasarımları sunmak ve verilen görevleri yapmak amacıyla Türkiye genelindeki tün Resmi ve Özel Liselerin öğrencilerine yönelik Robotik Kodlama alanında 17-20 Ekim tarihlerinde Türkiye genelinde ilk defa Mersin’de düzenlenecek olan FRC- Turkish Robotics Mersin Off-Season 2019 sizleri çağırıyor.

Mersin’de düzenlenecek ulusal FRC – TURKISH ROBOTICS MERSİN OFF-SEASON 2019 tüm izleyiciler için ücretsiz olup, etkinlik boyunca izleyici katılımı serbesttir.

Uluslararası FIRST Robotics Competition’ın Türkiye organizatörü Fikret Yüksel Vakfıdır. Fikret Yüksel Vakfının desteği ile Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ile yapılan protokol doğrultusunda Ulusal TURKISH ROBOTICS MERSİN OFF-SEASON 2019 Mersin’de ilk defa düzenlenecektir.

Katılım Kriterleri ve Kayıt:
FRC – TURKISH ROBOTICS MERSİN OFF-SEASON 2019’ a yarışmacı olarak yer alacak okulların robot takımları aşağıdaki kriterleri sağlamalıdır.
1. Kayıt Sistemi üzerinden kayıtlarını tamamlaması.
2. Takımların lise 9-12. Sınıf öğrencilerinden en az 10 kişi ve en az 2 yetişkin mentorden oluşması. Katılımcıların kurum adı, yetişkin mentorlerin, öğrencilerin iletişim bilgileri ve mail adresleri iletilecektir. Ayrıca katılım sırasında öğrencilerin veli izin ve açık rızası ile katılım yaptığı belgelendirilecektir.
3. FIRST tarafından belirlenen takım kurma ve robot yapma kurallarına uyulması.

Başvurular 15.10.2019 tarihine kadar devam edecektir.

Kurallar ve Tema:
Her takımın eşit şartlar altında hazırlanması esas kurallardan biridir. Oyun ve robot yapımı ile ilgili tüm kurallar 2019 yılı Mart ayında Türkiye’de ve yine aynı yıl Mart ve Nisan ayında ABD’de açıklanan ve düzenlenen yarışmalarda açıklanmıştır.

Takımlar oyunla ilgili tüm bilgi ve kuralları içeren “Oyun Kılavuzu”na www.firstinspires.org adresinden ulaşabilir.

Katılım ve Kit Kullanımı:
Turnuvaya gönüllü olarak katılmak isteyen tüm katılımcılar verilen link üzerinden kayıt yaptırmalıdır. Tüm takımlar FIRST tarafından belirlenen kiti kullanmak zorundadır.
Kurallara uydukları sürece takımlar ek malzeme kullanabilirler.
Turnuvaya katılan takımlar FIRST sisteminde (www.firstinspires.org) kayıt esnasında belirtilen katılım şartnamesini ve turnuva için yayınlanan oyun ve kural kılavuzunu okumuş ve kabul etmiş sayılır. Takımlar kayıtlarını tamamladıktan sonra uluslararası turnuva ile ilgili tüm bilgilendirmeleri takip etmekle sorumludur.

Ulaşım ve Konaklama:
Etkinliğe katılım sağlamak isteyen tüm izleyiciler kendi ulaşım ve konaklamasından sorumludur. Takımların ulaşımı kendi imkanlarıyla sağlanacaktır. Konaklama ise Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nce sağlanacaktır. Takımlar ihtiyaçları için sponsor bulabilirler.

Kayıt ve İletişim için:
info@mtosb.org.tr