Fotoğraf, Slogan/Veciz Söz ve İllüstrasyon İzlenimler Yarışması

Sosyal Mesafe Döneminde

Kültürlerarası Diyaloğa Dair

Fotoğraf, Slogan/Veciz Söz ve İllüstrasyon İzlenimleri

 

 

Katılım Şartnamesi

İzlenimlerin Konusu

COVİD-19 salgını tüm dünyada insanları etkiledi ve günlük rutinlerini dönüştürdü. Bu değişimlerden biri de şüphesiz ki iletişim ve diyalog kurma biçimlerinde meydana geldi. Sosyal mesafemizi koruduğumuz bu dönemde, diyalog kurmak için bir araya geldiğimiz alanların yerini online buluşmalar aldı ama diyalog ve bilgi aktarımı etkinliğini ve enerjisini aksatmadan, yeni online araçları kullanarak sürdürdü. Hatta; online müzeler, geniş katılımlı online buluşmalar, online ve herkese açık film gösterimleri, konserler ve öğrenme kaynaklarının online olarak herkese açılması daha çok kültürlerarası diyalog kurmaya imkân tanıdı.

Kültürlerarası Diyalog Programı kapsamında sosyal mesafe döneminde kurulan kültürlerarası diyaloğa dikkat çekmek amacıyla Fotoğraf, Slogan/Veciz Söz ve İllüstrasyon İzlenimleri yarışması düzenleniyor.

 

İzlenimlerin Kategorileri

İzlenimler 3 (üç) kategoride eş zamanlı olarak katılıma açılacaktır. Katılımcılar istedikleri bir veya birden fazla kategoriye eş zamanlı olarak eser gönderebileceklerdir. Katılımcılar her kategoriye en fazla 1 (bir) eserle başvuru yapabileceklerdir.

 1. Fotoğraf
 2. Slogan/Veciz söz
 3. İllüstrasyon

 

İzlenimleri Paylaşmanın Koşulları

 1. 18 yaşın üstündeki herkes, “Fotoğraf, Slogan/Veciz Söz ve İllüstrasyon İzlenimleri” çalışmalarını gönderebilir.
 2. Katılımcıların Kültürlerarası Diyalog web sitesi üzerinden İZLENİMLER alanına gitmesi, isim soy isim, telefon numarası, e-posta adresi, açık adres gibi istenilen bilgileri girmesi ve katılım koşullarını onaylayarak hangi alana başvuru yapacağını seçtikten sonra eserini dijital olarak yüklemesi gerekmektedir.
 3. Katılımcılar gönderdikleri eserlerin özgün ve kendilerine ait olduğunu kabul eder.
 4. Katılımcılar 3 kategoriye de eş zamanlı olarak başvuru yapabilir.
 5. Katılımcılar her kategoriye yalnızca bir (1) fotoğraf, bir (1) slogan/veciz söz ve bir (1) illüstrasyon ile katılabilir.
 6. Şartname sadece bir katılımcı tarafından imzalanabilir. Bu sebeple, ortak üretilmiş eserle katılım kabul edilmez.  Yarışmaya katılacak fotoğraf, slogan/veciz söz veya illüstrasyonların belirtilen amaca uygun olarak, sosyal mesafe döneminde kültürlerarası diyalog temasını yansıtması gerekir.
 7. Fotoğraf kategorisine eser gönderecek katılımcıların yeni çekilmiş fotoğrafla başvurmaları şart değildir. Bireysel arşivlerinden veya sosyal izolasyon süreçlerini geçirdikleri alanlardan fotoğraflarla da katılabilirler.
 8. Fotoğraf ya da illüstrasyonun dijital olarak Kültürlerarası Diyalog web sitesinin ilgili sayfasına, istenilen bilgilerin eksiksiz doldurularak yüklenmesi gerekir.
 9. Slogan/Veciz Söz kategorisinde izlenimlerinizi paylaşmak için, Kültürlerarası Diyalog web sitesinin ilgili sayfasında, istenilen bilgileri eksiksiz doldurmanız ve slogan/veciz sözünüzü içeren word veya pdf dosyasını yüklemeniz gerekmektedir.
 10. Son başvuru tarihi 14 Ağustos 2020 Cuma saat 17.00’dır.
 11. Başvuruların şartnameye uygunluğu Kültürlerarası Diyalog Programı tarafından denetlenir.
 12. Gönderilen fotoğraf, slogan/veciz söz ve illüstrasyonların telif hakkı eser sahibine ait olup Kültürlerarası Diyalog Programı ve Yunus Emre Enstitüsü gönderilen eserleri eser sahibinin ismini belirterek dijital ve fiziki her türlü ortamda yayınlama, yayma, çoğaltma, işleme vb. hakkına sahip olacaktır. Ayrıca, Türkiye içinde veya dışında, Türkçe veya diğer dillerde, her türlü ortam ve her türlü materyal içeriğinde eser sahibinin ismini belirterek kullanabilecektir. Kültürlerarası Diyalog Programı ve Yunus Emre Enstitüsü bu tür kullanımlar karşılığında eser sahiplerine herhangi bir ücret ödemek zorunda değildir.
 13. Gönderilen fotoğrafların, sloganların/veciz sözlerin veya illüstrasyonların daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş̧ olması, başkası tarafından üretilmemiş olması, kısmen ya da tamamen başka bir metinden kopya edilmemiş̧ ve daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış̧ olması gerekmektedir. Yarışmaya katılacak eserlerin mülkiyet ve telifleriyle ilgili her türlü sorumluluk yarışmaya başvuranlara aittir.
 14. Yarışmaya katılan eserlerin içeriğinden yalnızca eser sahibi sorumlu olup, eserin içeriği hiçbir şekilde Yunus Emre Enstitüsü veya Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.
 15. Eser sahipleri, yarışmaya gönderdikleri eserlerin Yunus Emre Enstitüsünün ve Kültürlerarası Diyalog Programının web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında ayrıca bu yarışmaya dair tüm iletişim içeriklerinde kullanımından feragat eder.Gönderilen fotoğrafların, sloganların/veciz sözlerin veya illüstrasyonların üzerinde, seçici kurul tarafından gerek görüldüğü takdirde editörlük çalışması yapılabilir, düzeltme istenebilir.
 16. Son başvuru tarihinden sonra ulaşan fotoğraflar, illüstrasyonlar ya da slogan ve veciz sözler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 17. Dereceye layık görülecek en iyi izlenimler (kazananlar) Kültürlerarası Diyalog Programı tarafından belirlenecektir.
 18. Sorularınızı [email protected] e-posta adresine iletebilirsiniz.

 

Ödüller

Seçici Kurulun değerlendirmesi sonucu, fotoğraf, slogan/veciz söz ve illüstrasyon olmak üzere her 3 kategorinin birinci, ikinci ve üçüncülerine özel ambalajında kitap seti hediye edilir.

Katılım Takvimi

Başlama Tarihi: 20.07.2020

Son Katılım Tarihi: 14.08.2020 saat 17.00

Seçici Kurul Değerlendirmesi: 26-29.08.2020

Sonuçların Duyurulması: 01.09.2020

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin