FLL Robotik Türkiye Turnuvası Şampiyonu

“FLL Robotik Türkiye Turnuvası Şampiyonu” Bahçeşehir Fen ve Teknoloji lisesi

FLL Robotik Türkiye Turnuvası, ülkemizin değişik şehirlerinden yerel elemeleri geçerek gelen 30 başarılı takımın katılımıyla, 5 Mart 2011 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Turnuvada takımlar çeşitli kategorilerde değerlendirildi ve kupalar sahiplerini buldu.

Ekim ayından bu yana turnuvaya hazırlanan öğrencilerimiz titiz çalışmalarının sonucunu alarak, emeklerini kupalarla taçlandırdılar.

Takımlarımızdan biri “Türkiye Robotik Turnuvası Şampiyonluk Kupası” ve “Robot Performans Birincilik Kupası” olmak üzere toplam 2 kupa kazanarak, ülkemizi Nisan ayında Amerika’da yapılacak olan Robotik Dünya Festivali’nde temsil etmeye hak kazandı.

Diğer takımımız da “Türkiye Robotik Turnuvası İkincilik Kupası”nı kazanarak, ülkemizi Haziran ayında Hollanda’da yapılacak olan Robotik Avrupa Açık Turnuvası’nda temsil etmeye hak kazandı.

Hem yurtiçi hem de yurtdışı turnuvalardan birçok kez kupalarla dönen ağabey ve ablalarından devraldıkları bayrağı, başarıyla taşıyan robotik takımlarımızı gönülden kutluyor, Robotik Dünya Şampiyonluğuna giden yolda başarılarının devamını diliyoruz.

Başta ana destekçimiz Uğur Dershaneleri adına Sn. Alparslan Alemdar’a, Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Sn. Sinem Vatanartıran’a, çok değerli koçlarımız Dilek Tüzün, Emine Bozkan ve Erinç Topdemir’e, danışmanlarımız Aşkın Alkan, Berke Şengün, Mertcan Arslanoğlu ve Elifnur Erdem’e, okul tiyatro grubumuzdan Barış Taçyıldız ve Kunter Alp’e, eski robotik takımı üyelerimize,  turnuva öncesi ve sırasında destek olan tüm öğrencilerimize, sağlık sorunlarımızla yakından ilgilenen Hatice hemşiremize, Bahçeşehir Üniversitesi’nden Selçuk ve Yunus Emre Hocalarımıza ve son olarak, bu değerli turnuvayı organize eden Bilim Kahramanları Ekibi’ne ve Mimar Sinan Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’ne kucak dolusu teşekkürler ediyoruz.

En büyük destekçimiz Sn. Enver YÜCEL ve Sn. Semra YÜCEL’e  ithaf etmek istediğimiz bu başarıyı daha da ileri noktalara taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bahçeşehir Koleji ve Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi Okul Müdürleri

“Türkiye Robotik Turnuvası Şampiyonluk Kupası” ve “Robot Performans Birincilik Kupası” nı kazanan Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi DecaTech Takımı :

·        Ahmet Cem İnan

·        Mert Canbek

·        Gizem Oran

·        Kağan Kapıcıoğlu

·        Naz Geyikçi

·        Ruken Hazan Sucu

·        Senem Bilir

·        Zafer Çavdar

·        Zeynep Bayram

·        Zeynep Demiroğlu

 “Türkiye Robotik Turnuvası İkincilik Kupası”nı kazanan Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi Asklepios Takımı :

·        Arda Ölmezsoy

·        Aybüke Yoğurtçu

·        Berkan Teber

·        Beste Pazarözyurt

·        Esra Selcen Can

·        Furkan Balık

·        İzel Uygur

·        Salih Buğra Doğan