Fizik ve Kimyada Önemli Bilim İnsanları eTwinning Projesi

Gaziantep Mennan Usta MTAL/ Fizik ve Kimyada Önemli Bilim İnsanları hakkında eTwinning Projesi yaptık.

Projede amacımız öncelikle öğrencilerimize pandemi döneminde evde eğlenceli bilim uygulamaları yaptırmak ve bilim insanlarının çalışmalarına merak uyandırmak oldu. Öğrencilerimize bilimsel çalışmanın önemini STEM uygulamaları ile fark ettirmek istedik, bilim insanlarının da bir zamanlar çocuk olduğunu, bilimin ilk şartının merak etmek olduğunu anlattık.

Projemizde Türkiye’den Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi, Öztekinler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Antakya Piri Reis Çok Programlı Anadolu Lisesi, Karlısu Sosyal Bilimler Lisesi, Çorlu İMKB Fen Lisesi, Pazar Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mennan Usta Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi, İtalya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Hırvatistan, İsveç ‘ten on beş öğretmen ve yüz otuz öğrenci bir araya geldik, öğrencilere Stephen Hawkings, Albert Einstein, Isac Newton, Aziz Sancar ve Engin Arık’ın da içinde olduğu birçok bilim insanının hayatı ve çalışmaları konusunda araştırmalar yapmalarını ve evde fizik ,kimya deneyleri yapmalarını sağladık.

Projemiz sırasında öğrencilerimiz çok sayıda ve değişik web2.0 araçları kullanmayı da öğrendi. Pandemi dönemi için çok faydalı ve keyifli bir proje gerçekleştirdik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

five + fourteen =