Fizik Öğretmenlerine Yönelik CERN Türk Öğretmenler Çalıştayı

CERN Türk Öğretmenler Çalıştayı’nın onuncusu 26 Ocak – 1 Şubat 2020 tarihleri arasında Cenevre’de gerçekleşecektir. Sunumlar, yerleşkede geziler, sergiler ve uygulamalı çalıştaylar ile katılımcılar, hızlandırıcı ve parçacık fiziği konularına ilk adımlarını atacaklardır. Türkiye’ye geri döndüklerinde ise katılımcıların bilim elçiliği yaparak konuları geleceğin fizikçilerine, mühendislerine, bilişimcilerine, vs. aktarmaları umulmaktadır.

TTP – TÖÇ 10, Lise Fizik öğretmenlerine yönelik olacaktır. Toplam 36 öğretmenin yararlanacağı bu çalışmanın ardından gelen bir sonraki çalıştay yine OrtaOkul fen bilgisi, Lise biyoloji-mat-kimya-bilişim öğretmenlerine yönelik olacaktır.

Programa katılmak için lütfen “Başvuru” bağlantısına tıklayıp gereken adımları atınız. Kayıtlar 10 Ekim’de başlayacaktır.

Günlük ve bilimsel programlara Zaman Çizelgesi bağlantısından ulaşılabilir. Zaman Çizelgesi Ocak’a kadar yenilenecektir. CERN’e geliş hakkında ayrıntılı bilgi ve katılımınızın kesinleştiğinin onayı daha sonra eposta ile yollanacaktır.

CERN ve Eğitim grubu, İsviçre’nin Cenevre şehrinde sizleri karşılamayı beklemektedir.

Turkish Teacher Programme 2020:
https://indico.cern.ch/e/TRTP20

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here