Fizik Kampı

Yüksek motivasyona sahip üstün zekalı çocukların katılımı için hazırlanan program temel seviyeden başlayacaktır. Teorik ve deneysel olarak yapılacak çalışmalar Newton’un fizik kanunlarını kapsamaktadır. Çalışmalar üstün zekalı bir çocuğun gereksinimi doğrultusunda derinlemesine yapılacaktır.

Her çalışma başlamadan önce kısa bir quiz yapılacak ve her hafta bir ev ödevi ile okuma verilecektir. Katılımcılardan ev ödevlerini ve okumalarını düzenli yapmaları beklenmektedir. Ayrıca kişisel öğrenmelerinde çaba göstermeleri memnuniyetle karşılanacak ve ödüllendirilecektir.

Fizik alanında giriş seviyesinde bir kamp olup bu alana ilgi duyan yada alan seçmek için araştırma yapan üstün zekalı çocuklar için uygudur. Temel kavramlar üzerine derinlemesine bilgi edinilecek ve beraber deneyler tasarlanacaktır.

Çalışmalar fizik alanında derinlemesine bilgi ve düşünüş kazanımını hedeflemektedir.

Başlangıç Tarihleri ve Saati: 21 Şubat – 8 Nisan 2016 Saat:13:30 Pazar günleri

Katılımcı sayısı: 3 – 6 kişi

Kamp süresi: 8 hafta.

Kamp ücreti: 590 TL

Yaş grubu: 11-13 yaş

Hazır bulunuşluluk:
Matematik alanında soyut semboller ile rahat çalışabilmesi, uzayda güçlü derinlik algısı (3 boyut), zihninde nesneleri 3 boyutlu olarak rahatça çevirebilmesi, öğrenmekten ve çalışmaktan keyif alabilmesi, kendi kendine çalışabilmesi ve sorumluluk sahibi olması beklenmektedir.

Çalışma süresi
90 dk teorik ve deneysel çalışma + 30 dk akıl oyunları atölyesi.

Programa ön kayıt yaptırabilirsiniz. Katılımcı sayısına göre program açılacak ve tarih/saat bilgisi ayrıca duyurulacaktır. Bir grup açıldığında diğer katılımcılar içinde duyuru yapılacaktır.

http://ustunzekalicocuklar.com/