Fizik Alanında Araştırma Projeleri Hazırlama Eğitimi

Destek: Bu proje hazırlama eğitimi TÜBİTAK-2237 kapsamında desteklenmektedir.
Etkinliğin Konusu : Fizik alanında veya Fizik-Kimya-Biyoloji-Matematik-Uygulamalı bilimler (Mühendislik) alanlarında ortak disiplinler arası proje yazmayı teşvik etmek.

Etkinlik takvimi : I. Aşama : Teorik etkinlik; 29 Haziran – 2 Temmuz 2013
II. Aşama: Uygulamalı etkinlik; 3-5 Temmuz 2013

Son başvuru tarihi: 10 Haziran 2013
Kabul edilen adayların ilan tarihi: 14 Haziran 2013

Etkinliğin amacı

Etkinliğin amacı üniversitemizde ve diğer üniversitelerdeki araştırmacı ve doktora seviyesinde yeterliliğini almış ve tezinin son aşamasına gelmiş doktora öğrencilerine proje eğitimi vermektir. Katılımcılara, yurt içinde destek verebilecek TÜBİTAK, DPT, Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı, Kalkınma Ajansları gibi kuruluşların proje türleri hakkında uzman eğitimciler tarafından teorik ve uygulama eğitimleri verilecek böylece yeterli deneyim kazandırılarak proje teklifi sunma teşvik edilecektir.

Etkinliğin kapsamı

Fizik alanında proje verme potansiyeli olan tüm katılımcıları kapsamaktadır. Ayrıca Temel (Doğa) ve uygulamalı bilimlerde çok sayıda ortak proje çalışmaları vardır. Bu etkinlik kapsamında Fizik, Matematik, Biyoloji ve Kimya temel bilimlerinde ortak proje verilebileceği düşünüldüğünden bu alanlarda da eğitim verilecektir. Bunun yanında Mühendislik alanlarıyla ilişkili çalışmalar da yapılabileceği düşünülerek programda bu alanda da eğitimciye yer verilmiştir. Bunun için farklı disiplinlerden de Fizik alanı paralelinde olmak şartıyla katılımcı kabul edilecektir.

Destek Durumu

Sayın Araştırmacımız, TÜBİTAK-BİDEB tarafından “2237-Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı” paralelinde desteklenen 29 Haziran-05 Temmuz 2013 tarihleri arasında Afyon ANEMON Thermal Otelde düzenlenecek olan
“Fizik Alanında Araştırma Projeleri Hazırlama Eğitimi” adı altında proje eğitimi semineri düzenlenecektir. Bu eğitim seminerinde 30 doktora öğrencisi ve 30 doktora sonrası akademisyen desteklenecektir. Etkinliğin konusu
“Fizik alanında veya Fizik ile Kimya-Biyoloji-Matematik-Uygulamalı bilimler (Mühendislik) alanlarında ortak disiplinler arası proje yazmayı teşvik etme” kapsamındadır. Afyon dışından başvuru yapıp, başvurusu kabul edilen adaylara Afyon ANEMON Thermal Otelde kalacak yer temin edilecektir. Seçilen adayların 7 gün/6 gece konaklama yeme içme ve yol masrafları karşılanacaktır. Afyon’dan katılacak adaylara öğle yemekleri verilecektir.
Adayların seçiminde başvuru formundaki bilgiler dikkate alınacaktır. Özellikle Fizik alanı dışında doktora yapan adayların katılım gerekçelerini ayrıntılı yazmaları beklenmektedir.

Proje eğitiminde görüşmek ümidiyle…

Prof.Dr. Mevlüt Doğan (mdogan@aku.edu.tr)
Proje Koordinatörü

FİZİK ALANINDA ARAŞTIRMA PROJELERİ HAZIRLAMA EĞİTİMİ

Yükümlülükler

Katılımcıların masrafları TÜBİTAK-2237 proje bütçesinden desteklenecek olup, proje ekibi ve faydalanıcılar TÜBİTAK tarafından öngörülen yükümlülükleri kabul ederler. Katılımcıların toplantıya kişisel bilgisayarları ve proje fikriyle katılmaları beklenmektedir. Katılımcılar tüm eğitim programına katılmalıdırlar.

Katılımcı Kriterleri

1) Herhangi bir kurumda çalışan araştırmacı veya tezinin son aşamasındaki doktora öğrencisi olmak.
2) Eğitim etkinliğine bir proje önerisiyle katılıyor olmak.
3) Tercihen, sunduğu TÜBİTAK-1001 Programı Araştırma Projesi önerisi olumsuz sonuçlanmış olmak.

Koordinatör
Prof. Dr. Mevlüt DOĞAN (Afyon Kocatepe Üniversitesi, Fizik Bölümü)

Ders Veren Öğretim Üyeleri

Prof. Dr. Mevlüt DOĞAN (Afyon Kocatepe Üniversitesi, Fizik Bölümü)
Prof. Dr. Mustafa ERSÖZ (Selçuk Üniversitesi, Kimya Bölümü)
Prof. Dr. Ömer SOYKASAP (Afyon Kocatepe Üniversitesi, Malzeme Mühendisliği Bölümü)
Prof. Dr. Hamdi Şükür KILIÇ (Selçuk Üniversitesi, Fizik Bölümü)
Doç. Dr. Erdal DİKMEN (Süleyman Demirel Üniversitesi, Fizik Bölümü)
Doç. Dr. Bayram ÜNAL (Fatih Üniversitesi, BiyoNanoTeknoloji Merkezi)

Proje eğitimi seminerine başvuru formu için tıklayınız