Fırsatın Varken Sesini Duyur Yarışması

Fırsatın Varken Sesini Duyur Yarışması

Türkiye’nin lider perakende markalarından biri olan YKM,kurumsal vatandaş olarak topluma karşı sorumluluğunu yerine getirmek üzere, uzun süredir üzerinde çalıştığı toplumsal yatırım programını uygulamaya koydu. Ülkemizde gençlere, kendilerini geliştirmeleri ve insiyatif almaları için yeterli olanakların sağlanamaması gerçeği ve YKM’nin çalışan ve müşteri kitlesinin genç olması nedeniyle, gençlere yönelik sürdürülebilir ve uzun vadeli bir programın oluşturulmasına karar verildi.

 

Bu amaçla Mikado Danışmanlık’ın desteğiyle geliştirilen ve uygulamaya konulan YKM Fırsatın Varken Gençlik Programı, YKM’nin gençlerin konumunu güçlendirmeye yönelik gerçekleştirilecek olan tüm etkinlikleri için bir şemsiye platform oluşturuyor.YKM Fırsatın Varken Gençlik Programının ilk ayağı, YKM Fırsatın Varken Sesini Duyur Proje Yarışması...

YKM Fırsatın Varken Sesini Duyur, gençlerin toplumda gözlemledikleri sorunlara yaratıcı çözümler üretmeleri ve çözümlerini bilfiil hayata geçirmelerine olanak sağlayan, 18-25 yaş arası üniversite gençliğinin katılabildiği bir proje yarışmasıdır.

Gençlerdeki sorumlu vatandaşlık bilincini ve gönüllülük ruhunu açığa çıkarmayı ve toplumsal kalkınmanın odağına gençleri yerleştirmeyi hedefleyen proje yarışması 12 Kasım itibariyle başlatıldı. 81 ilden üniversite öğrencileri, ekipler halinde yarışarak kendilerini yakından ilgilendiren konularda, sorunun değil çözümün bir parçası olmak için projeler geliştirecekler.

Bir Yaşayarak Öğrenme Serüveni

Gençler, yarışmaya katılarak toplumsal dönüşüme katkı sağlamanın yanı sıra kendilerini geliştirme imkanı bulacaklar. Finale kalan projelerin ekipleri İstanbul’da ağırlanacak; proje yönetimi, sosyal girişimcilik, gönüllülük vb konularda atölye çalışmalarına katılacak ve projelerini, önde gelen sivil toplum liderleri, uluslararası kurum temsilcileri, akademisyenler, girişimciler, gazeteciler ve YKM yöneticilerinden oluşan bir Seçici Kurul önünde savunacaklar.

Seçilen 3 Proje Hayata Geçirilecek

Seçici Kurul tarafından değerlendirme kriterlerine göre en yüksek puanı alan 3 proje hibenin sahibi olacak ve uygulanmaya hak kazanacak. Proje ekipleri sahaya inip projelerini bilfiil hayata geçirme şansı elde edecekler. Proje koordinatörleri ve YKM gönüllü ekibi, proje ekiplerine destek verecekler.

http://www.firsatinvarken.org/ gençlik portalı…

Gençler, www.firsatinvarken.org adresinden Fırsatın Varken Gençlik Programı ve Proje Yarışması hakkında tüm bilgileri edinebilir; başvurularını online başvuru formunu doldurarak internet üzerinden yapabilirler. Bu portal aynı zamanda gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak videolar, yazılar, makaleler de içermekte; interaktif yapısıyla gençlerin katılımına ve paylaşımına olanak sağlamaktadır.

Toplumsal kalkınmada aktif rol almak isteyen tüm gençleri, ekiplerini kurup, projelerini geliştirip, başvurularını tamamlamayarak seslerini duyurmaya davet ediyoruz!