“Fine Fairy Tales” Okulumuzda eTwinning Projesi

Uşak ilinin Ulubey ilçesi İnay köyü İnay Ortaokulu’nda İngilizce öğretmeni Gülşen ÖZER ve eTwinner öğrencileriyle 2020-2021 eğitim öğretim yılında eTwinning projesi çalışmalarına devam edilmektedir. Kuruculuğunu yaptığı “FINE FAIRY TALES” isimli projede Türkiye’den ve yurt dışından birçok öğretmen ve öğrenci aktif olarak katılım sağlamaktadır. Bu projede İngilizce derslerinin masallarla daha eğlenceli ve verimli hale getirilmesi amaçlanmıştır. Öğrencilerimiz masallarla farklı şehirlerin ve ülkelerin kültürel ve ahlaki  değerlerini de öğrenebileceklerdir. Öğrenciler masalları kendileri tasarlayıp sonra da söyleyeceklerdir. Böylelikle de ingilizce dersinin okuma konuşma dinleme ve yazma becerilerini bu proje sayesinde geliştirebileceklerdir. Masalları oluştururken ve söylerken  Web 2 araçlarını kullanarak ingilizce eğitimlerine teknolojik materyaller katmaktadırlar. Bu dijital materyaller sayedinde de ingilizce öğreniminin hem daha zevkli hem de eğlenceli bir şekilde gerçekleşmesi sağlanmıştır.

Proje çalışmalarına İnay Ortaokulu da kendi yaptığı logo, afiş, poster tasarımı, kelime bulutu çalışmalarıyla ve masal etkinlikleri ile  katkıda bulunmuştur.

Projedeki tüm okullarla gerçekleştirilen işbirlikçi ve ortak ürünlerin, öğrenciler arasındaki işbirlikli çalışmayı desteklemesi ve İngilizce dersine karşı öğrencilerde kalıcı izli somut tutum ve davranış değişiklikleri meydana getirmesi beklenmektedir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.