Finansal Okuryazarlık & Bilgisayar Okuryazarlığı Eğitmen Eğitimi

Finansal Okuryazarlık & Bilgisayar Okuryazarlığı Eğitmen Eğitimi

Sen de İmece Projesi kapsamında düzenlediğimiz 19 – 23 Temmuz 2017 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştirilecek olan finansal okuryazarlık ya da bilgisayar okuryazarlığı eğitmen eğitimine katılmak ister misin?

Kimler eğitmen olabilir?
Türkiye’de mülteci / göçmen / geçici koruma statüsünde bulunan, gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip 18 – 30 yaş arasındaki gençlerin başvurmasını bekliyoruz.

Eğitim Detayları
Finansal Okuryazarlık ve Bilgisayar Okuryazarlığı konusunda 19 – 23 Temmuz 2017 tarihleri arasında sürecek olan eğitmen eğitimini için 75 kişilik kontenjan bulunmaktadır. (Bilgisayar okuryazarlığı 50 – Finansal Okuryazarlık 25)

Eğitimler, projenin master eğitmenleri tarafından verilecektir. Katılımcıların yol, konaklama ve 3 öğün yemek masrafları proje tarafından karşılanacaktır.

Eğitmen eğitimi Türkçe ve Arapça dillerinde verilecektir.

Son başvuru tarihi: 5 Temmuz 2017

Başvuru linki: https://form.jotform.com/71692416966973

Eğitmenlerin Sorumlulukları Nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri beklenmektedir. Eğitmenlerin bir yıllık dönemde en az 75 kişiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları gerekmektedir.

İmece Vakti Hakkında

İmece Vakti, Habitat Derneği’nin Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği desteği ile yürüttüğü bir programdır. İmece Vakti Programı Türkiye’de sayıları 3 milyonu bulan mülteciler için geliştirdiği girişimcilik programları ile istihdama katkı sağlayarak ortak bir gelecek yaratmayı amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here