FİNAL OKULLARI BİLİM ŞENLİĞİNDE YARATICI PROJELER SERGİLENDİ

Adana Final Okulları’nda bilim şenliği coşkusu yaşandı. İlköğretim 4.5.6.7.8.sınıf öğrencilerinin Fen ve Teknoloji dersi ile 4.5.sınıf öğrencilerinin Matematik dersinde işledikleri konularla ilgili ürettikleri projelerin sergilendiği Bilim Şenliği, bayram havasında geçti. Şenlikte birbirinden yaratıcı projelerin yer alması dikkat çekti.

 

Adana Final Okulları bahçesinde düzenlenen etkinliğe Adana Final Okulları Genel Müdürü Turhan Orhan, İlköğretim Müdürü Şirvan Kopar, yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Orhan açılış töreninde yaptığı konuşmada, Adana Final Okulları öğrencilerinin her yönden donanımlı bireyler olduğunun altını çizerek geleceğin bilim insanlarını yetiştiriyor olmaktan gurur duyduklarını söyledi.

İlköğretim 4.5.6.7.8. sınıf öğrencilerinin Fen ve Teknoloji dersi ile kulüp çalışmalarında üretilen projeler arasında güneş enerjisi ile çalışan ürünler, eko sistem ve çevre konulu projeler, organik tarım, doğal boya kullanımı, sağlıklı besinlerin belirlenmesi gibi projeler yer aldı.

4.5.sınıf öğrencilerinin Matematik dersinde işledikleri tangram, labirent konularıyla ilgili hazırladıkları eğlenceli oyunlar öğrencilerden büyük ilgi gördü. 6.8. sınıf öğrencilerinin Matematik Tombalası etkinliği de dikkat çeken projeler arasındaydı. Tüm gün süren Bilim Şenliği ile öğrenciler bir şeyler üretip sergilemenin yanı sıra bilgilerini arkadaşlarıyla paylaşmanın da mutluluğunu yaşadı.