FİMOFO da DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Olimpiyata farklı il ve ilçelerden 23 okul ve 238 öğrenci katıldı.  6 ve 7. Sınıflara kapsayan ve Batı Antalya’da en büyük eğitim organizasyonu olarak adlandırılan FİMAFO’da birincilere altın madalya ve bisiklet, ikincilere Gümüş madalya ve dijital fotoğraf makinesi, üçüncülere de bronz madalya ve Mp3 çalarla ödüllendirildi. Ayrıca başarılı olan öğrencilerin okullarına ve rehber öğretmenlerine çeşitli miktarlarda para ödülleri verildi. Olimpiyatta toplam 6 altın, 12 Gümüş, 12 bronz madalya ve çok sayıda hediye ve katılım belgesi dağıtıldı.

Bu yıl ilki yapılan FİMAFO’da; 6. Sınıflarda Kumluca Ziya GökalpYİBO’da Beyza ÖZER birinciliği, Kumluca Mimar Sinan İlköğretim Okulu’ndan Erkan TUNA ikinci, Finike Emin Akın İlköğretim Okulu’ndan Melih Nadir TILI da üçüncülüğü kazandı. 7. Sınıflarda, Bucak Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Mert BODRUMLU birinci, Beymelek Saz İlköğretim Okulu’ndan Hüseyin NİŞANCI ikinci, Elmalı M.Topçu İlköğretim Okulu’ndan da Emre GÜNDEŞ üçüncü oldu.

Ödül töreninde konuşma yapan Özel Finike İlköğretim Okulu Müdürü Yakup Bayrak, “Katılımın çok olması bizleri memnun etti. Amacımız öğrencilerin bilgi ve becerilenin arttırılması, kendilerine olan öz güvenlerinin kazanmalarını sağlamak ve gelecek sınavlarda başarılı olmaları adına yaptığımız bir organizasyon, buradan etkinliğimize katılan tüm okul müdürlerimize, danışman öğretmenlere ve tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” Finike Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan da, “Finike’mizde böyle organizasyon olması çok güzel ve sevindirici. Emeği geçenleri kutluyorum.” dedi.