Fikrine Sağlık Proje Yarışma

Fikrine Sağlık Proje Yarışma

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

Fikrine Sağlık

Lise Öğrencisi gençler!

‘Meraklıyım, araştırmacıyım, sağlık bilimlerine ve teknolojisine ilgi duyuyorum’ diyorsanız, bu yarışma tam size göre.

Katılın; fikir, araştırma ve projelerinizle sağlık alanında bir yeniliğe imza atıp kendinizi gösterin. Değerlendirme sonucunda hem para ödülü hem de Acıbadem Üniversitesi’ nde burs avantajlı eğitim fırsatını yakalayın.

Amaç: Ülkemizde lise öğrenimi gören, sağlık bilimleri alanında araştırma projesi yapmak isteyen öğrencilere destek vermek, yol göstermek ve bu alanlarda ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli araştırmacıların
eğitimine katkıda bulunmaktır.

Proje Başvuruları: Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm lise öğrencileri proje yarışmasına katılabilirler. Her sene yapılacak olan proje yarışmasına başvuracak adaylar tamamladıkları projede yürütücülerin ve okulların isimleriyle kaçıncı sınıf öğrencisi olduklarını, yapacakları proje ile danışmanlık yapacak öğretmenlerin isimleri ve iletişim bilgileriyle tamamlanmış projelerini 15 Nisan 2013 tarihine kadar [email protected] adresine elektronik posta yoluyla veya Acıbadem Üniversitesi Gülsuyu Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi Divan Sokak No.1 Maltepe/ İstanbul adresine posta yoluyla göndermelidir. Projelerin son gönderilme tarihi 15 Nisan 2013 dür. Bu tarihten sonra gönderilen projeler değerlendirmeye alınmayacaktır. Tamamlanan projelerde adayların gönderecekleri dosyada projenin tanımı, kullanılan yöntemler ve elde edilen sonuçlar, getireceği yenilikler ve sağlayacağı katkılar açıkça belirtilmelidir.

Proje Konuları: Proje konularının Sağlık Bilimleri ile ilgili olması gerekmektedir.

Projelerin Değerlendirilmesi: Acıbadem Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan değerlendirme komisyonu 15 Nisan tarihinden sonra toplanıp başvurusu sonuçlandırılan projelerin değerlendirmesini yaparak, ödül kazanan projeleri belirler. 2012- 2013 Eğitim ve Öğretim yılı için belirlenen ödüller;

• Birinciye 5000 TL
• İkinciye 3500 TL
• Üçüncüye 1500 TL

Ayrıca proje yarışmasında birinci olan öğrenciler, LYS sonucunda Acıbadem Üniversitesi’ ne girmeye hak kazandıkları taktirde Eğitim ve Öğretim ücretinin % 50 si burs olarak verilir. Projelerin sergilenmesiyle ilgili diğer hususlar Acıbadem Üniversitesi tarafından değerlendirilir.

Düzenleme Esasları: Proje yarışması Acıbadem Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenmekte olup, üniversite her yıl verilecek ödülün bedelini arttırma ve azaltma hakkına sahiptir. Proje yarışmasına katılan ve dereceye giren çalışmalar başka bir proje yarışmasına katılamazlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin