Fikri Mülkiyet Hukuku Atölyesi 52

Tarih : 09.01.2013 Çarşamba
Saat : 19:00 – 21:00
Yer : İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü (Mahkeme Salonu)

İstanbul Bilgi Üniversitesi Fikri Mülkiyet Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLFİM) olarak 2007 yılı Temmuz ayından bugüne düzenlemekte olduğumuz “Fikri Mülkiyet Hukuku Atölyesi” toplantılarının gelecek oturumunu, 9 Ocak 2013 Çarşamba akşamı gerçekleştireceğiz.

Yılın ilk toplantısının konusunu, “Hak Sahibine Ulaşılamayan Eserlere İlişkin Hukuki Düzenlemeler” oluşturmaktadır. Toplantıda öncelikle, uluslararası literatürde orphan works olarak adlandırılan, Türkiye’de ise henüz bir terim birliğinin oluşmadığı bu eserlerin neler olduğu açıklanacak ve bu konuda bir düzenleme yapılması gereği doğuran haller üzerinde durulacaktır. Ardındansa, Avrupa Birliği’nin 25 Ekim 2012 tarihinde çıkardığı, 2012/28 sayılı “Certain Permitted Uses of Orphan Works” başlıklı direktifi ile hali hazırda Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nce yürütülen değişiklik çalışmaları kapsamında FSEK’e eklenmesi düşünülen taslak hüküm incelenecektir.

Son dönemde dünyada en çok tartışılan konulardan biri olan ve yakın zamanda yapılması planlanan Kanun değişikliği ile ülkemizde de gündem teşkil edecek bu konuyu, Öğr.Gör. Eda Çataklar’ın perspektifinden inceleyip, hep birlikte tartışmak üzere Fikri Mülkiyet Hukuku Atölyesi’nde bir arada olmaktan onur duyarız.

2013’ün sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir yıl olması dileği ve saygılarımızla,

İstanbul Bilgi Üniversitesi
Fikri Mülkiyet Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi

İletişim

Tel : (212) 311 52 92
e-posta : [email protected]

Not: İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü’nün ana giriş kapısının yeri değişmiştir. Girişlerin, arka kapıdan yapılması gerekmektedir. (Pir Hüsamettin Sok. No:20; Benzin istasyonunu geçtikten sonra, sağdaki ilk sokak.) Toplantıya katılım herkese açık olup, herhangi bir prosedüre tabi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin