Fikirden Gerçeğe – Ar-Ge, Yenilik ve TÜBİTAK Destekleri Semineri

Fikirden Gerçeğe: ArGe, Yenilik ve TÜBİTAK Destekleri Semineri
TÜBİTAK-TEYDEB
Ar-Ge ve yenilik, ekonomik büyümenin, artan istihdamın ve yaşam kalitesinin anahtarıdır. Ülkemizde ve dünyada firmalar, rekabet güçlerini ve karlılıklarını artırmak için ArGe ve yenilik faaliyetlerine artık daha fazla önem vermektedir. Buna paralel olarak, akademisyenler ve üniversite öğrencilerinde, yenilikçilik tabanlı girişimciliğin harekete geçirilmesi, nitelikli istihdam ve sürdürülebilir kalkınma için kritik önem arz etmektedir.

TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB), firmalar ve girişimcilerde Ar-Ge yeteneğinin, yenilikçilik kültürünün ve rekabet gücünün artırılması amacıyla geri ödemesiz (hibe) destek programları yürütmektedir.

TÜBİTAK-TEYDEB, bu destek programları hakkında farkındalığı ve ilgiyi arttırmak amacıyla; özel sektöre, akademisyenlere ve üniversite öğrencilerine yönelik seminer düzenleyecektir. 8 Ekim 2013 tarihinde Ankara Rixos Otel’de gerçekleşecek seminerde, TÜBİTAK desteklerinden daha önce yararlanmamış, Ar-Ge potansiyeli yüksek firmalar ve girişimcilere öncelik verilecektir. Seminerde, konu uzmanları tarafından etkileşimli eğitimler gerçekleştirilecektir.

Seminere katılım ücretsizdir.

Seminer organizasyonu, TÜBİTAK-TEYDEB adına İnovatif Çözümler Merkezi tarafından yapılmaktadır.

İletişim : [email protected]

Telefon : 0 312 227 02 65

Faks: 0 312 299 20 99

Kayıt: http://fikirdengercege.com/Kayit.aspx

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin