Fikir Üretme Kampı II

Fikir Üretme Kampı II

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü
2 Nisan 2017 Pazar 9:00 – 18:30

Fikirler Yarışıyor

Fikir Üretme Kampı, girişimci ruhlu gençlerin bir araya gelmesini ve kendilerine sunulan problemlere çözüm bulmalarını amaçlayan, yarışma konseptli bir etkinliktir. Yarışmanın amacı, çeşitli zorlu problemlere (Örneğin: Önümüzdeki 70 yılda petrolün tükenecek olması inovatif çözümler üretmelerini sağlamak ve fikirlerinin yaratıcı ve uygulanabilir olduğuna jüri üyelerini ikna etmelerini sağlamaktır.

Fikir Üretme Kampı’nın asıl hedefi, kariyerlerine girişimci olarak devam etmek isteyen öğrencilere, nasıl yeni fikirler üretebileceklerini ve sorunlara nasıl yaklaşmaları gerektiğini göstermektir.

FÜK ile yarışmacılar takım olmanın ve yaratıcı düşünmenin gerekliliğini, mentörlerin deneyimine başvurmanın ve zaman idaresinin önemini yaşayarak kavrayacaklar!

Kimler katılabilir?

Etkinliğimiz bütün üniversitelere açıktır.

Takımlar nasıl oluşturulur?

FÜK’ün amaçlarından biri, öğrencilerin takım olmanın önemini kavramasını sağlamaktır. İş hayatında, daha evvel tanımadığı insanlarla bir arada çalışması gerekecek geleceğin girişimcisi yarışmada da tanımadığı katılımcılardan oluşan ekiplere karışık olarak yerleştirilecektir.

Etkinliğe katılım ücretli mi?

Etkinlik ücreti 15 TL’dir.