FESTIVALS AND TRADITIONS ve STEAMISTS ETWINNING PROJELERİMİZ

ŞEHİT EFKAN MTAL
ŞEHİT EFKAN MTAL
FESTIVALS AND TRADITIONS
FESTIVALS AND TRADITIONS

 

STEAMISTS
STEAMISTS

Alaşehir Şehit Efkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında 2 eTwinning projesi gerçekleştirdi. Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen projelerimiz Bilişim bölümümüzün değerli katkılarıyla tamamlanmıştır.

Projelerimiz FESTIVALS AND TRADITIONS ve STEAMISTS yıl boyunca öğrenciler tarafından hem eğitici hem öğretici bir süreçle tamamlandı.

FESTIVALS AND TRADITIONS Projemizin amacı, festivaller aracılığıyla farklı ülkelerin geleneklerini ve törenlerini tanımaları sonucunda kültürel farkındalık kazanmalarıdır. Ayrıca İngilizceyi referans dili olarak kullanıldığından diğer ülkelerden projeye katılan öğrencilerle etkileşime girerek sosyal becerilerini ve İngilizce dil becerilerini geliştirdiler. Diğer ülkelerdeki yemek ve beslenme alışkanlıklarını öğrenerek kültürel gelişimlerinde katkı sağladılar. Türkiye, Çekya, Hırvatistan, Sırbistan ve İspanya dan ortaklarımızla keyifli bir proje gerçekleştirdik.

STEAMISTS Projemizin amacı ise Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH) doğrultusunda belirlenen sorunlar karşısında bu hedeflere ulaşmak ve yenilikçi çözümlere ve eğitimli, bilinçli bireyler yetiştirmektir. STEAMISTS projesi bu ihtiyacı karşılamak ve daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için tasarlanmıştır.

STEAM; Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik disiplinlerinin bir araya gelmesiyle oluşan bir kavramdır. Bu proje kapsamında Yunanistan, Romanya, İtalya ve Türkiye’den ortaklarımız ve öğrencilerimizle birlikte SKA ile ilgili sorunları araştırarak ve STEM becerilerini kullanarak çözümler üretildi.

STEAMISTS projesinin hedefleri doğrultusunda:

Öğrencilerimize SKA’lar hakkında derinlemesine bilgi ve farkındalık kazandırmak

STEM becerilerini geliştirmelerine ve gerçek dünya sorunlarına çözümler üretmelerine yardımcı olmak

Ekip çalışması, problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmelerini sağlamak

Küresel vatandaşlık bilincinin ve farklı kültürlere saygının teşvik edilmesi

Ortaklarımız ve öğrencilerimizle fikir alışverişi ve işbirliği sağlandı.