FENERİMİN İÇİNDE ATEŞ BÖCEĞİ TAŞIYORUM

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI:
Işık saçan canlıların tamamını inceleyebileceğimiz geniş çaplı bir araştırma yaparak,onları nasıl taklit edebileceğimizi öğrenmek ve bu doğrultuda verimi yüksek bir aydınlatma aracı oluşturmak.

PROJE HEDEFİ:
IŞIK SAÇAN CANLILARIN AYDINLATMA ŞEKLİNİ TAKLİT EDEREK,ONLAR GİBİ %100 VERİMLE ÇALIŞAN BİR AYDINLATMA ARACI OLUŞTURMAK.KÜRESEL ISINMANIN OLUMSUZ ETKİLERİNİ YAŞADIĞIMIZ BU GÜNLERDE ALTERNATİF BİR ENERJİ KAYNAĞI OLUŞTURMAK.

PROJE ÖZETİ:
Öncelikle çeşitli kaynaklardan geniş çaplı bir araştırma yaparak ışık saçan bir çok canlıya ve çalışma prensiplerine ulaştık.Birbirinden farklı olan bu çalışma şekillerinin ortak olan yanı verimlerinin yüksek olması ve doğal ortamlarında gerçekleşmesiydi. Bu konu daha önce bilim insanları tarafından araştırılmış ancak bir sonuca ulaşılamamıştır.Bizim amacımız bu aracı oluşturamasak bile, bu konuyla ilgili geniş çaplı bir araştırma yapmak ve bilim kuruluşlarımızın dikkatini bu noktaya çekmektir

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
Işık saçan canlılar hakkında yaptığımız araştırma sonucunda aslında bu canlıların sayısının bilinenden çok daha fazla olduğunu öğrendik.Işık saçma mekanizmaları birbirinden oldukça farklı olan bu canlıların bir çoğunun enerji veriminin % 100 olduğunu ve daha önce de taklit edilmeye çalışıldığını(ör:ateş böceği) ancak başarılı olunmadığını öğrendik. Okulumuzun imkanları,laboratuarımız ve bilgi birikimimiz bu aracı oluşturmak için yeterli olmayabilir ancak derinlemesine bir araştırma yaparak bu konu hakkında bilgilenmek ve bilgilendirmek istiyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin