FEN ÖĞRETMENLERİ KAYSERİ STEM İLE BULUŞUYOR

17–18 Mayıs 2016 Salı ve Çarşamba günleri Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge STEM ekibi tarafından “FEN ÖĞRETMENLERİ KAYSERİ STEM İLE BULUŞUYOR” çalıştayı düzenlenecektir.

Çalıştayın ilk gününde sunumlar yapılacak olup sunum yapacak meslektaşlarımız, sizlerin de çok yakından tanıdığı ve takip ettiği öğretmenlerimizden oluşmaktadır.

Ömer KOÇER – Kayseri İl MEM Arge Koordinatörü ve Fen Bilimleri
Öğretmeni
Murat ÜSTÜNDAĞ – Kayseri İl MEM Arge STEM Koordinatörü ve Fen
Bilimleri Öğretmeni
Ayçin ÜNAL – Fen Bilimleri Öğretmeni – Muğla
Cüneyt AKYOL – Fen Bilimleri Öğretmeni – Niğde
Fatih GİZİLGİDER – Fen Bilimleri Öğretmeni – Nevşehir
İbrahim Evren ÖZER- Fen Bilimleri Öğretmeni – İstanbul
Mahmut YILMAZ – Fen Bilimleri Öğretmeni – Adana
Tuba Aygün AYAN – Fen Bilimleri Öğretmeni – İstanbul
Uğur ÖZBAY – Fen Bilimleri Öğretmeni – Konya
Çalıştayın ikinci gününde Kayseri STEM merkezimizde STEM materyalleri, materyal tasarımı ve STEM materyallerinin ders materyali olarak kullanımı ile ilgili atölye çalışmaları yapılacaktır.

Çalıştaya katılmak isteyen öğretmen arkadaşlarım için;

1. 17 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek olan ve isimlerini yukarıda belirttiğim öğretmenlerimizin konferansına katılmak isteyenler için katılımcı sayısı sınırı yoktur, bütün öğretmenlerimiz davetlidir. Sadece konferansa katılmak isteyen öğretmenlerimizin 29 Nisan 2016 Cuma gününe kadar kayseristemcalistayi@gmail.com mail adresine sadece konferansa katılmak istediklerini belirten mail göndermeleri yeterli olacaktır.

2. Sadece 17 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek olan sunumları dinlemek ve konferans verecek öğretmenlerimizle sohbet etmek için gelecek öğretmenlerimiz kendi imkanları ile çalıştaya katılacaklardır. (Yolluk, konaklama vb gibi giderlerini kendileri karşılayacaklardır.).

3. 18 Mayıs Çarşamba günü STEM merkezimizde yapılacak atölye çalışmalarına atölye şartlarımızdan dolayı en fazla 45 öğretmenimiz katılabilecektir.

4. 18 Mayıs Çarşamba günü atölye çalışmalarına katılacak olan öğretmenlerimizin bir önceki günde yapılacak olan konferanslara katılmaları gerekmektedir.

5. 18 Mayıs Çarşamba günü STEM merkezimizde STEM materyalleri atölye çalışmalarına katılmak isteyen öğretmenlerimizden, derslerde kullandıkları ve kendilerinin ürettikleri alternatif ders materyalleri örneği veya derste kullandıkları alternatif öğretim yöntemleri ile ilgili kısa bir doküman ile birkaç soruya birkaç cümle ile cevap vermesini, ilgili dokümanı dolduran öğretmenlerimizden de en geç 29 Nisan 2016 Cuma gününe kadar kayseristemcalistayi@gmail.com adresine bu dokümanları tekrar göndermelerini istiyoruz. (Belge ektedir.). BENİM İÇİNDE BULUNMADIĞIM bir komisyon tarafından, (atölye çalışmaları için başvuru sayısının 45’den fazla olması halinde) gönderilen materyal örneğinin veya öğretim yönteminin veya sorulara verilen cevapların özgünlüğüne göre 45 öğretmenimizi belirleyerek isimlerini ilan edecek ve mail adreslerine resmi davetiyelerini göndereceğiz.

6. 18 Mayıs Çarşamba günü atölye çalışmalarına katılacak 45 öğretmenimize resmi davetiye gönderilecek olup İl Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurmaları halinde yolluklarını alabileceklerdir. (Sadece ilk gün yapılacak konferanslara katılacak öğretmenlerimize maalesef resmi davetiye gönderilemeyecektir.).

Gönül ister ki bizimle ve konferans verecek öğretmenlerimizle bir arada olmayı isteyen bütün öğretmenlerimizi her iki gün de misafir edelim. Fakat sadece kendi imkanlarımızı kullandığımız ve herhangi bir farklı kurumdan destek almadığımız için bu yıl sınırlı sayıda öğretmenimizi misafir edebileceğiz.

Herhangi bir konudaki sorularınızı kayseristemcalistayi@gmail.com mail adresine veya telefonla doğrudan bana ulaştırabilirsiniz.

MURAT ÜSTÜNDAĞ
KAYSERİ ARGE STEM KOORDİNATÖRÜ

https://drive.google.com/file/d/0B41l4beap1hzV1ZvTlRfQUh6MFk/view