Fen, Güzel Sanatlar ve Eğitim Alanı Lisans Öğrencilerine Yönelik Doğa ve Sanat Eğitimi

tübitak eğitimi
TÜBİTAK 2237-A

Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nün ev sahipliğinde Doç. Dr. Utku Güner’in yürütücülüğünde ülkenin farklı üniversitelerinde öğrenim gören fen, eğitim ve güzel sanatlar bölümü lisans öğrencilerine yönelik ”Doğa ve Sanat” konulu TÜBİTAK 2237-A bilimsel etkinlik eğitimi başvurusu onaylandı.

Fen, güzel sanatlar ve eğitim alanı lisans öğrencilerine bilim ve sanat ilişkisi hakkında bilgi verme, bu alanda proje önerisi hazırlama ve yürütme için gerekli destek ve eğitimin verilmesi amacıyla TÜBİTAK 2237-A kapsamında gerçekleştirilecek olan projenin bilim kurulunda Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden Prof. Dr. Fulya Dilek Gökalp, Prof. Dr. Volkan Aksoy, Doç. Dr. Utku Güner, Doç. Dr. Burhan Şen, Doç. Dr. Mitat Aydoğdu ve Dr. Hüseyin Ersoy, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Doç. Dr. İsmail Tetikçi, Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Doç. Dr. Pınar Göç Rasgele ve Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Doç. Dr. Hikmet Sürmeli ve yerel düzenleme kurulunda Doç. Dr. Utku Güner ve Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu’ndan Mustafa Elibol ve Aslıhan Dikmen yer alıyor. Türkiye’deki eğitim, güzel sanatlar veya fen fakültelerinde öğrenim gören lisans öğrencilerinin hedef kitle olarak belirlendiği projenin başvuru tarihleri 28 Haziran-15 Ağustos olarak belirlenirken, program çevrim içi olarak 6-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Etkinliğin hedef kitlesi : Türkiye’deki devlet veya vakıf üniversitelerin birisinde Eğitim, Güzel Sanatlar veya Fen Fakültelerinin herhangi birinde öğrenim gören lisans öğrencisi olmak (2. ve 3. sınıf öğrencilerine öncelik verilecektir.)

Etkinlik başvuru tarihleri : 28 Haziran – 15 Ağustos 2021

Etkinlik tarihleri : 6- 11 Eylül 2021

Etkinlik yeri : Çevrimiçi (Online)

Etkinliğe ait web sitesi : https://sanatdoga.wordpress.com/

Etkinlik başvuru formu: https://forms.gle/9Ji86JjETNzd1QQD9

Etkinliğe ait iletişim bilgisi : sanatdoga2237@gmail.com

Etkinliğe ait sosyal medya hesapları : https://www.facebook.com/dogasanat2237/ https://www.youtube.com/channel/UCkK5KF9VofotFEUjAl54K8A