Fen Bilimleri Öğretimine Yönelik Girişimcilik Eğitimi (FÖYGE)-II

Fen Bilimleri Öğretimi
Fen Bilimleri Öğretimine Yönelik Girişimcilik Eğitimi

Gerçekleştirilmesi planlanan bu proje ile fen bilimleri öğretimine yönelik öğrenme yaklaşımları konusunda farkındalıkları olan öğretmen adaylarının girişimcilik temelli öğretim etkinlikleri hazırlayabilme yeterliklerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu proje ile aynı zamanda öğretmen adaylarının, girişimcilik becerisi geliştirme sürecinde öğretim programlarında yer alan yaşam becerileri ve güncel öğrenme yaklaşım/modelleri bütünleştiren öğretim etkinlikleri konusunda mevcut yeterlikleri arttırılmış olacaktır. Böylelikle öz-yeterlik seviyeleri artmış olan öğretmen adaylarının etkileşecekleri diğer eğitim paydaşlarına ulaşması ile eğitimde girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ
“Fen Bilimleri Öğretimine Yönelik Girişimcilik Eğitimi (FÖYGE)-II” projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir.
FÖYGE – II projesine toplam 40 katılımcı için planlanmıştır. Katılım gösteren öğretmen adaylarına, 17-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında online eğitim verilecektir.

FÖYGE-II için başvuru şartı:
– Eğitim Fakülteleri Fen Bilgisi Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği Programı Lisans öğrencileri olmak. TÜBİTAK BİDEB 2237 A Programı için hazırlanacak internet adresindeki “başvuru” linki (https://forms.gle/c98rwdUKEKu2XMms7) aracılığıyla başvuru formunu doldurmuş olmak.
– Fen Bilgisi Öğretmenliği Programı için, Fen Öğretimi Laboratuvar Uygulamaları 1-2, Fen Öğretimi 1-2 veya Özel Öğretim Yöntemleri I-II derslerini alıyor ya da almış olmak.
– Sınıf Öğretmenliği Programı için; Fen Bilimleri Laboratuvarı ve Fen Öğretimi derslerini almış olmak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

two × 1 =