Fen Bilgisi Öğretmenliği Lisans Öğrencilerine Yönelik Eğitim Alanında Proje Hazırlama Eğitimi II

TÜBİTAK-BİDEB 2237-A
Fen Bilgisi Öğretmenliği Lisans Öğrencilerine Yönelik Eğitim Alanında Proje Hazırlama Eğitimi II

Sayın Fen Bilgisi Öğretmen Adayı,
Tübitak 2237-A Kodlu “Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Destekleme Programı” kapsamında “Fen Bilgisi Öğretmenliği Lisans Öğrencilerine Yönelik Eğitim Alanında TÜBİTAK 2209 Üniversite Öğrencileri Proje Hazırlama Eğitimi – II” isimli etkinlik TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programı Başkanlığınca kabul edilmiştir.

5 ile 8 Eylül 2022 tarihleri arasında çevrimiçi (online) yapılması planlanan bilimsel etkinliğe, Eğitim Fakültelerinin Fen Bilgisi Lisans Programının 2. ve 3. sınıflarında okuyan başarılı 24 öğrenci davet edilecektir. Genel ağırlıklı not ortalamasının 2.50/4.00 üzerinde olması gereklidir.

Bu etkinlikte amaç fen bilgisi öğretmenliği lisans programında okuyan üniversite öğrencilerinin eğitim alanında proje önerisi hazırlamaları için gerekli olan teorik ve uygulamalı bilgi ve becerileri kazandırmaktır.

Bu etkinliğin sonunda katılımcı fen bilgisi öğretmen adaylarının TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Yurt İçi Araştırma Projeleri Destek Programına proje hazırlaması ve hazırlanan proje önerilerinin sunulması hedeflenmektedir.

Etkinliğin Kapsamı

Fen bilgisi eğitimi alanında uzman akademisyenler tarafından proje yönetimi ile ilgili tüm proje bileşenleri gerek teorik gerekse uygulamalı olarak ele alınacaktır. Alan eğitiminde proje yönetimi ile ilgili teorik derslerin yanında proje yazım aşamasındaki tüm basamaklar somut örnekler üzerinden ele alınarak uygulamalı olarak akademisyenler rehberliğinde gerçekleştirilecektir.

Fen bilgisi öğretmen adaylarının gruplar halinde eğitim alanında proje yazması sırasında akademisyenler rehberler edecektir. Hazırlanan projeler takımlar tarafından sunulacak ve geri bildirimler alınacaktır.
Eğitim çevrim-içi gerçekleştirilecektir.

Hedef Kitle
Fen bilgisi eğitimi alanında proje hazırlama etkinliğinin hedef kitlesini Eğitim Fakültelerinin Fen Bilgisi Öğretmenliği Lisans Programının 2. ve 3. sınıflarında okuyan üniversite öğrencileri oluşturmaktadır.

Son başvuru tarihi 12.08.2022 saat 23.59

Fen Bilgisi Eğitimi Alanında Proje Hazırlama Etkinliği Başvuru Formu
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSenOkV39dewcSvvPIx_3juzbZpL-rzeoPMIXNgelTf-YGtJsg/viewform

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

12 − 1 =