Fen Bilgisi Eğitimi Yeni Eğilimler Dünya Konferansı

Fen Eğitiminde Yeni Eğilimler Dünya Konferansı web sitesine hoş geldiniz . Önümüzdeki WCNTSE Kuşadası, Türkiye, 19 – 23 Eylül 2011 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. WCNTSE geleneksel uygulamalar meydan okuma ve fen eğitimi geleceği hakkında yeni ve sarsıcı fikirler katkıda teklif davet ediyor. Bu nedenle, WCNTSE ana teması, fen eğitiminde yeni yaklaşımlar ve eğilimler olacaktır.

Davetli Konuşmacılar

Prof Dr. André Giordan Fen Eğitiminde Öğrenme Modelleri: Yeni Perspektifler
Prof Dr Salih Çepni Alternatif Değerlendirme Yaklaşımları Teorik Çerçevesi
Prof Dr Martin Braund Laboratuvar Ötesi – Daha Otantik Fen Bilgisi Öğretim Programı Doğru
Prof Dr Michael Schallies Bilim Geliştirme Anlamak – Okul ve Üniversite Öğretim ve Öğrenme Sistemik Yaklaşım

Posterler / GösteriBildiri Sunumları

20 dakika, 15 dakika sunum ve 5 dakika soru ve tartışma için tahsis edilen ayrı bir kağıt sunum, tayin edecektir. Online başvuru sistemi aracılığıyla kağıt öneri gönderin.

Poster sunumları, ilerleme ya da tamamlanan projeler görsel sunumlar (kullanarak çizelgeleri, grafikler, tablolar ve açıklayıcı metin).

Konferans katılımcıların sorulara cevap verebilmek için, poster ekrana kullanılabilir olması beklenmektedir zaman Sunucular yazarların zaman blokları ve ekranda belirli zaman blokları tahsis edilecektir. Online başvuru sistemi aracılığıyla kağıt öneri gönderin.
Açık oturum
Bir panel, farklı insanlar tartışma kitleye kadar açıldıktan sonra, kısa bir zaman alan bir konu hakkında görüşlerini sunmak için izin verir. Paneller 45 veya 60 dakika uzunluğunda olabilir. 45 dakikalık bir panel üzerindeki hoparlör sayısı seyirci katılımı için en az 15 dakika, üç olmalıdır. 60 dakikalık bir seans hoparlörlerin maksimum sayıda izleyici ile tartışma için en az 20 dakika, beş olmalıdır. Bir panel yer almak isterseniz, lütfen konferans sekreteri (wcntse@gmail.com) teklifi göndermek.

Atölyeler
60 dakika, 50 dakika sunum ve 10 dakika için sorular ve tartışma için tahsis edildiği, tayin edecektir. Eğer bir atölye çalışması yapmak istiyorsanız, lütfen konferans sekreteri (wcntse@gmail.com) teklifi göndermek.

Sempozyum
Sempozyum amacı, hoparlör ve bir ortak ilgi ile izleyici araya getirmektir. Fikirler sunulacak ve interaktif tartışmalar için fırsat olacaktır. Bir sempozyum için düzenleyicisi istiyorsanız, konferans sekreteri (wcntse@gmail.com) ile irtibata geçiniz.

PS online başvuru sistemi aracılığıyla bildiri ve poster sunumları gönderin. Diğer tür sunumu (panel, workshop, sempozyum) için teklifte sununuzun türünü belirtmek ve (wcntse@gmail.com) gönderiniz.

www.wcntse.org