FEN BİLGİSİ EĞİTİMİ LİSANS ÖĞRENCİLERİ MÜHENDİS OLUYOR

TÜBİTAK 2237A Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı 2018 1. dönem çağrısı kapsamında bu projenin amacı fen bilgisi öğretmen adaylarına mühendislik eğitimine karşı pozitif tutum kazandırmak ve bu bağlamda fen bilimleri sınıflarında mühendislik eğitiminin yaygınlığını artırmaktır. Projeye Türkiye’nin farklı eğitim fakültelerinin Fen Bilgisi Öğretmenliği 3. sınıfında öğrenim gören 30 lisans öğrencisi davet edilecektir. Bu lisan öğrencileri 8 günlük proje takvimi uyarınca, 22-29 Haziran2018 tarihleri arasında Rize/Çayeli Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde ikamet edeceklerdir.
Fırsat eşitliği sağlanması bakımından, en çok başvuru yapılan fakültelerden, 1 kız ve 1 erkek öğrenci olmak üzere ikişer kişi davet edilmeye çalışılacaktır. Ayrıca katılımcıların projeye katılmak için akademik not ortalamaları düzeyleri 2.50 üzerindeki en yüksek akademik ortalamaya sahip öğrenciler arasından 1 erkek ve 1 bayan öncelikli tercih edilecektir.

Projenin Desteklenmesi durumunda Eğitim Fakültelerinin Fen Bilgisi Eğitimi Programlarında okuyan 3. sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecek bu etkinlikte katılımcıların yol, konaklama, kırtasiye ve iaşe giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

Başvuru Formunu 30 mart 2018 günü ve saat 23:59’a kadar doldurmalıdır

1 Yorum

  1. Yazdığınız başlığın, yazıyla hiçbir alakası yok. Öğrencileri mühendislik bölümlerine daha doğru şekilde yonlendirebilmeleri için öğretmen adaylarını eğitmek istiyorlar. Mantıklı ve güzel bir proje.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.