“Felsefe Dedektifleri” Adlı eTwinning Projesinde Ocak Ayı Öğrenci Buluşmaları

“Felsefe Dedektifleri” adlı e Twinning Projesinde Ocak Ayı buluşması gerçekleşti. 10 farklı Bilsem Proje grubu tarafından İkili gruplar halinde eş zamanlı olarak beş oturum yapıldı. Bilim ve Sanat Merkezi  öğrencileri buluşarak hep birlikte “Varlık Felsefesi / İnsan Nedir” üzerine soruşturma yaptılar.

a11 minlogofd min

Her Bilsem proje grubunun farklı Bilsem proje grubuyla buluşmalarını sağlayacak şekilde organize edilen projenin üçüncü buluşması yapıldı.  Felsefe Dedektifleri felsefi sorgulamalara eTwinning kapsamında gerçekleştiriliyor.

Projemiz öğrencilerde, toplumsal düzeyde var olan durumu fark etme, değerlendirme, şimdi ve geleceğe ilişkin sorunları, çözüm üretimlerini akılsal normlar çerçevesinde ifade edebilme, insan-dünya-bilgi çerçevesini derinlemesine bilmenin, sorgulamanın önemini kavrama, sorunlara, olgu ve olaylara çok yönlü olarak bakabilme yetisinin gerekliliğini anlama, insanlığı tümel olarak kavrayabilmenin yaşamsal düzlemde önemini fark ettirme hedeflerini taşımaktadır.

Bu amaçla Ocak ayı eTwinning Felsefe Dedektifleri Projemizin konusu “Varlık Felsefesi / İnsan Nedir” olmuştur. Bu amaçla on Bilim Sanat Merkezinin katılımıyla 7-11 yaş grubuna yönelik  “Felsefe Dedektifleri” adında e-Twinning projesi kapsamında Bandırma Bilim Sanat Merkezi, Elazığ Bilim Sanat Merkezi, Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi, Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi, İstanbul Ticaret Odası Bilim ve Sanat Merkezi, Manisa Bilim Sanat Merkezi, Melikgazi Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi, Rotary Kulubü Bilim Sanat Merkezi, Şehit Fatih Satır Bilim ve Sanat Merkezi ve Tekirdağ Bilim ve Sanat Merkezi felsefe öğretmenleri ve Felsefe Dedektifleri öğrenci grubuyla ocak ayı etkinliği yapıldı.

IMG 20201017 WA0005