FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi Hazırlıkları Tamam

Eğitim Teknolojileri

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan uluslararası FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi başlıyor.

Hazırlık çalışmaları tamamlanan Zirve’de 15 ekim tarihinde kabul edilen bildiriler ilan edilecek.

ATO Congresium Ankara’da gerçekleşecek olan etkinlikte öğretmen, akademisyen, öğrenci, eğitim teknoloğu ve teknoloji sağlayıcılarının fikir ve tecrübelerini; bildiriler ve atölye çalışmalarıyla paylaşması için imkân ve ortam oluşturmak amaçlanıyor. Ayrıca bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan Zirve ile Türkiye’de eğitim teknolojileri alanında yapılacak olan yeni araştırmalara yön vermek, paydaşların eğitim teknolojileri alanında yaptığı iyi örnekleri birbiriyle paylaşımını sağlamak ve FATİH Projesi’ne bilimsel katkı sunmak planlanıyor.

Bu yıl kapsamı genişletilmiş bir şekilde dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Zirve’de; 40 oturum, 64 atölye çalışması, 5 panel ve 20 çağrılı konuşma yapılması ve 30 adet eğitim ve teknoloji firmasının stant açması planlandı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yayımlanacak olan bildiri kitabı ile Zirve; eğitim teknolojileri ile ilgili gelişmelerin sadece takip edilmediği aynı zamanda gelecek için kayıt altına alındığı, alanındaki Türkiye’nin en geniş çaplı etkinliği olarak kabul ediliyor.

Bu yıl da 3 binin üzerinde ziyaretçinin beklendiği, ücretsiz ve herkesin katılımına açık olan Zirve’ye dinleyici katılımı için son kayıt tarihi 1 Kasım 2018 olarak ilan edildi.

2-3 Kasım 2018 Ankara

Zirve’de bu yıl yer alacak konu başlıkları şöyle:

Eğitim ve Sosyal Medya
Bilişim Etiği
Nesnelerin İnterneti
Kodlama, Kod Eğitimi
Geleceğin Teknolojik Sınıfları
Oyun Tabanlı Öğrenme, Oyunlaştırma
Eğitimde Mobil Öğrenme
e-İçerik Geliştirme
Üç Boyutlu Teknolojiler
Eğitimde Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı
Eğitimde Etkin ET (Etkileşimli Tahta) Kullanımı
Eğitimde Engelsiz Bilişim
STEM
Göç ve Acil Durumlarda Eğitim, Eğitim Teknolojileri ve Uygulamaları
Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme
Dil Öğretiminde Teknoloji Kullanımı
Robotik Eğitimi
Teknoloji Destekli Öğretmen Mesleki Gelişimi
Uzaktan Eğitim
Öğrenci Merkezli Eğitimde Teknoloji Destekli Başarılı Uygulamalar
Yapay Zekâ

Zirve hakkında daha fazla bilgi ve dinleyici kaydına ulaşmak için http://fatihprojesietz.meb.gov.tr adresine başvurunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

one + 7 =