Fashion Design Burs Yarışması

İtalya’nın tasarım alanında önde gelen okulu Domus Academy 2013 Ocak dönemi master programları için yarışmalarını duyurdu. Fashion Design bölümü için bu sene 3 yetenekli öğrenciye burs verilecek. Burs oranları %70, %50 ve %30.

Proje konusu nedir?

Bu seneki burs yarışması için herhangi bir proje konusu belirlenmemiştir. Başvuru yapacak kişiler, kişisel portfolyoları ile başvuru yapabiliyorlar.

İngilizce orjinal yarışma metnini Domus Academy resmi Türkiye temsilciliği Vera Eğitim’den, [email protected] adresinden isteyin.

Proje hangi formatta hazırlanacak? Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

İçinde 500 kelimelik koleksiyona ilhan veren araştırmaların olduğu bir özetle, kişisel bir portfolyo ya da kişisel bir koleksiyon (erkek ya da kadın) ve teknik referansları içeren koleksiyonun eskizleri (en az 15 eskiz) ile kıyafetlerin resimleri (en az 3 adet). Maksimum 1 A4 sayfasında CV ve yine maksimum 5 satırlık statement of purpose yazılacak.  Bunlara ek olarak başvuru formu doldurulacak. Bütün belgeler dijital ortamda hazırlanıp, tek bir pdf belgesi şeklinde kaydedilip, tek belge şeklinde gönderilecek.

Başvuru formunu [email protected] adresinden temin edebilirsiniz. Lütfen telefon numaranızı da yazarak ilgilendiğiniz bölümün adını belirtin ki sizlerle bu konudaki tecrübelerimizi de paylaşabilelim.

Belgeleri nereye göndereceğim?

Bütün belgeler Domus Academy resmi Türkiye temsilcisi Vera Eğitim’e email yoluyla ulaştırılacak: [email protected]

Başvuru için bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Hayır, başvuru için hiçbir ücret ödemeniz gerekmiyor. Vera Eğitim Danışmanlık, Domus Academy’nin resmi temsilcisi olduğundan buradaki ofisi gibi çalışır.  Hiçbir aşamada ücret ödemezsiniz.

Son başvuru tarihi ne zaman?

Son başvuru 31 Ağustos 2012. Bu tarihte belgelerin İtalya’ya ulaşmış olması gerekiyor. Fakat son günü beklememekte fayda var.
Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Sonuçlar 14 Eylül günü www.italyada.net ve www.veraedu.com adresinde duyurulacak. Ayrıca kazanan öğrencilere email gönderilecek.

Kaç kişiye burs verilecek?

Toplam 3 yetenekli öğrenciye %70, %50 ve %30 burs verilecek. Kazanan öğrenciler Domus Academy’nin Ocak 2013′de başlayan, İngilizce eğitim veren, Fashion Design bölümünde 1 yıl indirimli master yapma hakkı kazanacak.

Herkese başarılar dileriz şimdiden…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin