Fark Yaratan Öğretmen

Fark Yaratan Öğretmen

Hepimizin; hayatında özel bir yeri olan, gelişimimizde olumlu etkisini hissettiğimiz, hayatımız boyunca sevgi, saygı ve minnettarlıkla hatırlayacağımız kıymetli bir öğretmeni vardır.

“Fark Yaratan Öğretmen” projemizle, bu kıymetli öğretmenlerinizi anlattığınız hikayeleri dinlemek istiyoruz. Hayatınızda olumlu bir iz bırakmış, çok değer verdiğiniz öğretmeninizle ilgili anınızı yazı, video ya da fotoğrafla tüm Türkiye ile paylaşın. Böylece hem siz anılarınızı tazeleyin hem de bu kıymetli öğretmeninizi herkese anlatarak onu onurlandırın.

Katılımcılar arasından jürinin oylarıyla seçilecek en beğenilen hikayenin sahibi ve hikayesi Öğretmen Akademisi Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından ve farkyaratan.com web sayfası üzerinden tüm katılımcılarla paylaşılacaktır.

KATILIM KOŞULLARI

Fark Yaratan Öğretmen web sitesi ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) dijital platformları üzerinden gerçekleştirilecek olan kampanya 1-30 Kasım 2017 tarihleri arasında ÖRAV tarafından düzenlenmektedir. Kampanya, 1 Kasım saat 17.00’de başlayıp 30 Kasım saat 24:00’de son bulacaktır.

Kampanya tarihleri arasında katılımcılar kampanya içeriğine uygun olan fotoğrafı / metni / videoyu Fark Yaratan Öğretmen web sitesinde ya da ÖRAV Facebook sayfasında ya da kendi sosyal medya hesaplarında #farkyaratanöğretmen etiketi ile ya da ÖRAV Facebook sayfasında yer alan içeriğin altına yorum yazarak paylaşabileceklerdir. Kampanyaya katılım için, paylaşımın farkyaratanogretmen.com web sitesinde yer alması gerekmektedir. Her kullanıcı sadece bir içerik ile kampanyaya katılabilecektir.

Kampanya sonunda sadece farkyaratanogretmen.com web sitesinde yayınlanan hikayeler arasından özel jüri tarafından belirlenecek bir paylaşımın sahibi katılımcı ve hikayesi, ÖRAV’ın sosyal medya hesaplarından ve Fark Yaratan Öğretmen web sitesinden duyurulacaktır.

Katılımcılar ile iletişim kurulması için Facebook özel mesaj özelliği kullanılabilecektir. Bu nedenle, kullanıcıların,https://www.facebook.com/ogretmenakademisivakfi ve farkyaratanogretmen.com platformlarını takip etmeleri gerekmektedir

Katılımcılar kampanyaya katılarak, ÖRAV’a kullanıcıların ad, soyad ve profil fotoğrafı ile birlikte kampanya için gönderilmiş olan içeriğin ÖRAV tarafından 3. kişilere zaman ve coğrafi sınırlama olmaksızın kullanılmasına muvafakat etmiştir.

Kampanya katılım bilgilerinin eksiksiz şekilde doldurulması gereklidir. Bilgilerin eksik veya yanlış olması nedeniyle yaşanacak olan aksaklıklardan ÖRAV sorumlu değildir.

Katılımcı, sosyal medya profillerinin ve burada yer alan bilgilerin kendisine ait olduğunun ve doğru olduğunun, bununla birlikte kampanyaya katılım için göndermiş olduğu içeriğin 3. bir kişinin hakkını ihlal etmediğini ve kendisine ait olduğunu kabul ve taahhüt eder. Doğabilecek hak ihlallerinden Öğretmen Akademisi Vakfı sorumlu değildir, katılımcılar paylaşımlarıyla ilgili her türlü sorumluluğu kabul etmiş sayılır. Belirtilen bilgi ve görsellerin tam ve doğru bilginin verilmemiş olduğunun tespiti halinde, kampanya katılımı tamamlanmamış sayılır ve bu nedenle geçersiz kabul edilir. Böyle bir durumdaki katılımcılar herhangi bir hak iddia edemezler. ÖRAV katılımcıların kampanyaya katılım uygunluğunu doğrulama ve katıldıkları sosyal medya profillerini teyit etme hakkını saklı tutar.

ÖRAV katılımcının e-posta adresine ve iletilen tüm mobil telefon numaralarına ÖRAV’la ilgili haber ve bilgileri gönderme amacıyla iletişime geçme hakkını saklı tutar. Katılımcılar bu hususu peşinen kabul etmiş sayılırlar.
Kampanyaya katılım ve sitedeki işlemler ücretsizdir, isteyen herkes katılabilir. Katılım için başka ticari bir koşul aranmamaktadır.

Katılımda sunulan kimlik ve adres bilgilerinin doğruluğu ve yeterliliğinin ispatı katılımcının sorumluluğundadır. Kampanyaya sunulan paylaşımlardan, yetkililerce yapılacak incelemede kampanya ana temasına uygun, dini veya siyasi amaçlara hizmet etmeyen, sakıncalı ve zararlı yayınlar içermeyen, genel ahlak kurallarına uygun olan içerikler esas alınacaktır. Kampanya ana temasına uygun olmayan, dini veya siyasi amaçlara hizmet eden, sakıncalı ve zararlı yayınlar içeren, genel ahlak kurallarına uygun olmayan (küfür, hakaret, reklam, argo vb.) içerikler esas alınmayacak ve sayfada yayınlanmayacaktır.

Katılım Türkiye’de yaşayan 18 yaş üstü herkese açık olmakla beraber, jüri ÖRAV ve bu kampanyada görev alan ajansların çalışanları haricinde katılımcıların paylaşımlarından seçim yaparak kazanan hikayeyi belirleyecektir.
Uygulamada çeşitli yöntemlerle haksız avantaj sağlamaya çalışan katılımcıların belirlenmesi durumunda bu katılımcının hikayesi seçilmeye hak kazanamayacak olup, ÖRAV’ın yasal işlem başlatma ve varsa bundan doğan tüm zararlarının da tazminini talep etme hakkı saklıdır.

ÖRAV kampanyaya katılım esnasında, katılımcıların kişisel bilgisayarları ve internet erişimlerinden ve her türlü teknik aksaklıklardan (İnternet hızının düşük olması, bağlantının kopması, uygun programa sahip olunmaması vb…) oluşabilecek problemlerden ve söz konusu bilgisayarlara yetkisiz erişim vb. durumlardan kaynaklanabilecek problem ve zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

Kampanya neticesinde en iyi hikayeyi yazan ödülünü kazanan, isminin ÖRAV Facebook sayfası ve Fark Yaratan Öğretmen web sitesi ve ÖRAV’ın tüm dijital mecraları aracılığıyla açıklanmasını kabul etmiş olur.

Kampanyaya katılanlar işbu Kampanya Katılım Koşulları’nı kabul etmiş sayılırlar. ÖRAV Kampanya Katılım Koşulları’na uygun davranıp davranılmadığını dilediği şekilde değerlendirme ve denetleme hakkını saklı tutmaktadır.

Kampanya kapsamında ortaya çıkan her türlü uyuşmazlıkta ÖRAV’ın her türlü kayıtları esas alınacaktır.

Kampanyaya katılan herkes, kampanya şartlarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır. Katılımcıların kampanya şartlarına uyup uymadıklarının denetim ve değerlendirilmesi, katılımcıların beyanına dayanan bilgiler çerçevesinde, münhasıran ÖRAV tarafından yapılacaktır. ÖRAV bu koşullar ve kuralları gerektiğinde katılımcılarına önceden haber vermeksizin değiştirebilir. Koşullar ve kurallardaki değişiklikler tüm katılımcılar için bağlayıcı nitelik taşımaktadır. Bu nedenle katılımcılar, güncel koşullar ve kuralları öğrenmek için bu sayfayı düzenli olarak ziyaret etmeleri gerektiğini kabul ederler.

Kampanya Katılım Koşulları’nın herhangi bir maddesi hukuka aykırı, hükümsüz ya da uygulanamaz olarak addedilirse söz konusu madde ayrılabilir olarak sayılacak ve geriye kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

Sitenin kullanımı ile ilgili olan tüm riskler site kullanıcılarının sorumluluğundadır. Sitenin kullanımı halinde meydana gelecek hiçbir olay nedeni ile ÖRAV sorumlu değildir ve site kullanıcılarına tazminat ödemeyecektir.