Falling Walls Lab İstanbul

Falling Walls Lab İstanbul

Sabancı Üniversitesi Minerva Han’da 4 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleşecek olan “Falling Walls Lab İstanbul” ile başarılı araştırmacı, girişimci ve profesyoneller, projelerini akademi ve iş çevrelerinden oluşan saygın bir jüriye üç dakika içerisinde tanıtma olanağı bulacak. En ilgi çekici proje sunumunu gerçekleştiren katılımcının 8 Kasım 2017 tarihinde Berlin’de düzenlenecek Falling Walls Lab Finali’ne katılma hakkı kazanacağı etkinlik için son başvuru tarihi 15 Mayıs 2017.

Dünya genelinde 2016 yılında 40’tan fazla ülkede düzenlenen Falling Walls Lab etkinliği, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine, doktora sonrası araştırmacılara, genç profesyonellere, girişimcilere ve genç öğretim üyelerine seslerini duyurma olanağı sunuyor. Etkinliğe, tüm disiplinlerden çığır açan araştırma projeleri, girişimler, fikirler ve iş modelleri ile başvuru yapılabilmektedir.

Kazananlar Berlin’de düzenlenecek Falling Walls Lab Finali’ne katılacak:

Dünyanın çeşitli ülkelerinde yıl boyunca düzenlenecek Falling Walls Lab etkinliklerinin kazananları,

8 Kasım 2017’de Berlin’de düzenlenecek olan Falling Walls Lab Finali’ne ve ertesi gün de Falling Walls Konferansı’na katılacaklardır. Falling Walls Konferansı’nda, dünyanın önde gelen 20 bilim insanı “Sırada hangi duvar yıkılacak?” sorusunun cevabını bulmaya yönelik çığır açan araştırmalarını tanıtacaktır.

Falling Walls Lab İstanbul, 4 Temmuz 2017 tarihinde Sabancı Üniversitesi Minerva Han, Bankalar Cad. No: 2, Karaköy, İstanbul adresinde düzenlenecektir. Falling Walls Lab ile ilgili sorular Sabancı Üniversitesi’nden Asuman Büyükcan Tetik’e asumanbt@sabanciuniv.edu adresinden iletilebilecek olup, başvurular adresinden 15 Mayıs 2017 tarihine kadar yapılabilmektedir.